Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

3 TOP metódy korekcie zraku

3 TOP metódy korekcie zrakuOftalmológia patrí v súčasnosti medzi najrýchlejšie napredujúce odvetvia. Neustále pribúdajú nové metódy, zlepšujú sa technológie. Ako sa však v ponúkaných metódach vyznať.

Odstránenie dioptrií metódou ReLEx SMILE® PRO je v súčasnosti to najlepšie, čo môžete vo svete oftalmológie využiť. ReLEx SMILE® PRO je najnovšia a najdokonalejšia operačná technika vyvinutá vedcami vo firme Carl Zeiss. Je rýchla, bezbolestná, maximálne šetrná a bezpečná.

Pri tejto technike sa pomocou femtosekundového laseru VISUMAX® 800 mení zakrivenie rohovky tak, že sa v rohovke vytvorí mikroskopická šošovka, ktorá sa cez 2mm mikroskopický rez vytiahne von z rohovky. Samotná práca laseru trvá iba 25 sekúnd. Vďaka tomu, že zákrok je minimálne invazívny, je celý proces bezbolestný, spojený s minimom komplikácií a videnie sa zaostrí už nasledujúci deň. Metóda je vhodná pre krátkozrakosť a krátkozraký astigmatizmus (mínusové dioptrie). Túto prelomovú metódu používajú aj na klinikách Oftum v Košiciach, Prahe a v Astane (Kazachstan) už od roku 2015. Prácu s laserovým systémom VISUMAX® 800 si vďaka presnosti a minimu komplikácií používania chirurgovia nevedia vynachváliť.

Pre pacientov s ďalekozrakosťou (plusové dioptrie na diaľku) a ďalekozrakým astigmatizmom je najvhodnejšia metóda Wavefront optimised Femtolasik 6D.

Vďaka kombinácii špičkového femtosekundového laseru VISUMAX® 800 a a excimerového laseru EX500 6D je možné dosiahnuť  presnú, bezpečnú a pohodlnú korekciu dioptrickej chyby oka. Po zákroku sa hojenie urýchľuje špeciálnymi očnými kvapkami, pričom pacient by sa mal vyhýbať tzv. kontaktným športom. Videnie sa  v závislosti od výšky plusových dioptrií a astigmatizmu stabilizuje od niekoľkých hodín do približne 2 mesiacov po operácii.

Historicky najznámejšou metódou odstránenie dioptrií medzi verejnosťou je najstaršia prvá generácia operácii tzv. povrchové operácie (PRK, LASEK, No Touch PRK) pomocou excimerováho lasera ( Allegretto 200Hz, Allegretto 400HZ, EX500, MEL 80, MEL 90, Schwind, NIDEK). Komerčne sa táto metóda začala používať v roku 1989. Jej podstatou  je tiež zmena zakrivenia rohovky ľudského oka, ktorá sa dosahuje odpálením tkaniva z povrchu čím sa, pri krátkozrakosti sa centrálna časť rohovky oploští, pri ďalekozrakostí zostrmí a pri astigmatizme upraví iba v určitej osi. Tým sa dosahuje korekcia dioptrickej chyby a v konečnom dôsledku zmena dioptrickej sily celého optického systému oka (zmena refrakcie).

Nevýhodou je silná bolesť po operácii v priebehu prvých 2 dní kedy sa rana na rohovke hojí. Od jej používania sa preto v súčasnosti upúšťa vzhľadom na modernejšie bezbolestné a menej invazívne metódy, no v niektorých hraničných prípadoch je aj naďalej jedinou voľbou iba stará dobrá PRK...

Vďaka technickému pokroku  a obrovskej snahe poskytnúť svojim klientom tie najlepšie služby sa klinika OFTUM zaraďuje medzi najlepšie očné kliniky na Slovensku. S viac než 5000 zákrokmi metódou ReLEx SMILE® PRO sa operujúci lekár MUDr. Juhás radí medzi TOP 5 špecialistov v Európe.

Ak aj Vy uvažujete nad korekciou zraku, navštívte kliniku OFTUM v Košiciach, kde Vám s radosťou poradia a usmernia Vás s výberom metódy korekcie zraku.

 

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV