Ktorá metóda je najlepšia?

AKO SI VYBRAŤ NAJVHODNEJŠIU METÓDU?

  

POVRCHOVÉ METÓDY PRK, LASEK, EPILASIK

Výhody

Finančne menej náročné, jednoduché operácie, najmenej oslabujú pevnosť rohovky

Nevýhody

Dlhé a bolestivé hojenie, postupné zaostrovanie videnia, niekedy prechodné dvojité videnie, riziko infekcie rohovky počas hojenia, najviac obmedzení v pooperačnom období, výskyt návratu dioptrií cca 10% do 10 rokov.

 

Wavefront optimised Femtolasik 6D

Výhody

Technológia Wavefront optimised Femtolasik 6D  je pohodlná a bezbolestná s veľmi rýchlym nástupom ostrého videnia, nie je potrebná PN, ideálne riešenie pre nízke dioptrie a plusky ( hypermetropiu ). Stabilné výsledky.

Nevýhody

Existencia Flapu na rohovke po celý život, vyššie riziko syndrómu suchého oka než u Relex Smile, riziko komplikácií spojených s existenciou flapu - vrastanie epitelu pod flap, nariasenie flapu, zápal pod flapom, posunutie flapu, odtrhnutie flapu traumou, deformácia rohovky. Výskyt do 1%.

 

RELEX SMILE

Výhody

Technológia Relex Smile je najmenej invazívna metóda, bez flapu s rýchlym nástupom ostrého videnia, nie je potrebná PN, ideálne riešenie pre strednú a vysokú krátkozrakosť. Veľmi stabilné výsledky. veľké optické zóny - najmenej "halo" efektov v noci.

Nevýhody

žiadne :-) ak nepočítame vysokú cenu tak potom snáď o niečo pomalšie zaostrenie oproti Lasiku, ak to je vôbec nevýhoda. Pri Relex Smile nie je flap, preto všetky komplikácie spojené s flapom, jednoducho nie su. Povrch rohovky je neporušený, preto nie sú ani riziká typické pre povrchové metódy.

"Počas zákroku som vnímal iba svetlo a hlas chirurga, ale žiadnu bolesť."

 

Pre akých pacientov je vhodná metóda Relex Smile?

Táto metóda je vhodná pre krátkozrakosť a krátkozraký astigmatizmus (mínusové dioptrie). U pacientov s ďalekozrakosťou (plusové dioptrie na diaľku) odporúčame metódu Femtolasik 6D.

 

Ako prebieha operácia technológiou Relex Smile?

Pri tejto technike sa pomocou femtosekundového laseru Visumax mení zakrivenie rohovky tak, že sa vytvorí v rohovke mikroskopická šošovka, ktorá sa cez 3mm mikroskopický rez vytiahne von z rohovky. Tým sa zmení dioptrická sila rohovky o presne vypočítanú hodnotu. Samotná práca laseru trvá iba 26 sekúnd. 

 

Prečo je Relex Smile revolučnou metódou?

Pretože kombinuje všetky prednosti doterajších operačných metód – bezbolestnosť a rýchly výsledok femtolasiku spolu so šetrnosťou PRK, pretože nepotrebuje flap. Tým sa neprerušia nervové vlákna v prednej časti rohovky, ktoré sú dôležité pre jej citlivosť a tvorbu sĺz. 

 

KOMPLIKÁCIE

Tak ako pri každej inej operácii, aj laserová operácia rohovky môže mať vedľajšie účinky a komplikácie. Je dôležité im predchádzať kvalitným predoperačným vyšetrením, správnou indikáciou na operáciu, používaním špičkovej technológie, skúsenosťami chirurga a dodržiavaním pooperačnej liečby a doporučení.

Z nežiaducich účinkov je najčastejšie prechodne znížená tvorba sĺz spojená s pocitom suchého oka, ktorá sa dá liečiť aplikáciou umelých sĺz a stav sa potom upraví.

Nie každé oko reaguje rovnako na laserové lúče a preto sa môže veľmi zriedkavo stať, že výsledkom je mierne podkorigovanie, alebo naopak prekorigovanie aj napriek úplnej presnosti a bezchybnému prevedeniu operácie. Takéto odchýlky sa dajú dokorigovať už za pár týždňov po operácii.

O možných rizikách a nežiaducich účinkoch vo Vašom konkrétnom prípade sa prosím poraďte s našimi lekármi pri predoperačnom vyšetrení, alebo nás kontaktujte telefonicky a emailom.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku