Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Ktorá metóda je najlepšia?

AKO SI VYBRAŤ NAJVHODNEJŠIU METÓDU?

  

POVRCHOVÉ METÓDY StreamLight PRK, LASEK, EPILASIK

Výhody

Finančne menej náročné, jednoduché operácie, najmenej oslabujú pevnosť rohovky

Nevýhody

Dlhé a bolestivé hojenie, postupné zaostrovanie videnia, niekedy prechodné dvojité videnie, riziko infekcie rohovky počas hojenia, najviac obmedzení v pooperačnom období, výskyt návratu dioptrií cca 10% do 10 rokov.

 

Wavefront optimised Femtolasik 6D

Výhody

Technológia Wavefront optimised Femtolasik 6D  je pohodlná a bezbolestná s veľmi rýchlym nástupom ostrého videnia, nie je potrebná PN, ideálne riešenie pre nízke dioptrie a plusky ( hypermetropiu ). Stabilné výsledky.

Nevýhody

Existencia Flapu na rohovke po celý život, vyššie riziko syndrómu suchého oka než u ReLEx SMILE® PRO, riziko komplikácií spojených s existenciou flapu - vrastanie epitelu pod flap, nariasenie flapu, zápal pod flapom, posunutie flapu, odtrhnutie flapu traumou, deformácia rohovky. Výskyt do 1%.

 

ReLEx SMILE® PRO

Výhody

Technológia ReLEx SMILE® PRO je najmenej invazívna metóda, bez flapu s rýchlym nástupom ostrého videnia, nie je potrebná PN, ideálne riešenie pre strednú a vysokú krátkozrakosť. Veľmi stabilné výsledky. veľké optické zóny - najmenej "halo" efektov v noci.

Nevýhody

žiadne :-) ak nepočítame vysokú cenu tak potom snáď o niečo pomalšie zaostrenie oproti Lasiku, ak to je vôbec nevýhoda. Pri ReLEx SMILE® PRO nie je flap, preto všetky komplikácie spojené s flapom, jednoducho nie su. Povrch rohovky je neporušený, preto nie sú ani riziká typické pre povrchové metódy.

"Počas zákroku som vnímal iba svetlo a hlas chirurga, ale žiadnu bolesť."

 

Pre akých pacientov je vhodná metóda ReLEx SMILE® PRO?

Táto metóda je vhodná pre krátkozrakosť a krátkozraký astigmatizmus (mínusové dioptrie). U pacientov s ďalekozrakosťou (plusové dioptrie na diaľku) odporúčame metódu Femtolasik 6D.

 

Ako prebieha operácia technológiou ReLEx SMILE® PRO?

Pri tejto technike sa pomocou femtosekundového laseru VISUMAX® 800 mení zakrivenie rohovky tak, že sa vytvorí v rohovke mikroskopická šošovka, ktorá sa cez 3mm mikroskopický rez vytiahne von z rohovky. Tým sa zmení dioptrická sila rohovky o presne vypočítanú hodnotu. Samotná práca laseru trvá menej ako 10 sekúnd. 

 

Prečo je ReLEx SMILE® PRO revolučnou metódou?

Pretože kombinuje všetky prednosti doterajších operačných metód – bezbolestnosť a rýchly výsledok femtolasiku spolu so šetrnosťou PRK, pretože nepotrebuje flap. Tým sa neprerušia nervové vlákna v prednej časti rohovky, ktoré sú dôležité pre jej citlivosť a tvorbu sĺz. 

 

KOMPLIKÁCIE

Tak ako pri každej inej operácii, aj laserová operácia rohovky môže mať vedľajšie účinky a komplikácie. Je dôležité im predchádzať kvalitným predoperačným vyšetrením, správnou indikáciou na operáciu, používaním špičkovej technológie, skúsenosťami chirurga a dodržiavaním pooperačnej liečby a doporučení.

Z nežiaducich účinkov je najčastejšie prechodne znížená tvorba sĺz spojená s pocitom suchého oka, ktorá sa dá liečiť aplikáciou umelých sĺz a stav sa potom upraví.

Nie každé oko reaguje rovnako na laserové lúče a preto sa môže veľmi zriedkavo stať, že výsledkom je mierne podkorigovanie, alebo naopak prekorigovanie aj napriek úplnej presnosti a bezchybnému prevedeniu operácie. Takéto odchýlky sa dajú dokorigovať už za pár týždňov po operácii.

O možných rizikách a nežiaducich účinkoch vo Vašom konkrétnom prípade sa prosím poraďte s našimi lekármi pri predoperačnom vyšetrení, alebo nás kontaktujte telefonicky a emailom.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV