Ktorá metóda je najlepšia?

AKO SI VYBRAŤ NAJVHODNEJŠIU METÓDU?

  

POVRCHOVÉ METÓDY PRK, LASEK, EPILASIK

Výhody

Finančne menej náročné, jednoduché operácie, najmenej oslabujú pevnosť rohovky

Nevýhody

Dlhé a bolestivé hojenie, postupné zaostrovanie videnia, niekedy prechodné dvojité videnie, riziko infekcie rohovky počas hojenia, najviac obmedzení v pooperačnom období, výskyt návratu dioptrií cca 10% do 10 rokov.

 

Wavefront optimised Femtolasik 6D

Výhody

Technológia Wavefront optimised Femtolasik 6D  je pohodlná a bezbolestná s veľmi rýchlym nástupom ostrého videnia, nie je potrebná PN, ideálne riešenie pre nízke dioptrie a plusky ( hypermetropiu ). Stabilné výsledky.

Nevýhody

Existencia Flapu na rohovke po celý život, vyššie riziko syndrómu suchého oka než u Relex Smile, riziko komplikácií spojených s existenciou flapu - vrastanie epitelu pod flap, nariasenie flapu, zápal pod flapom, posunutie flapu, odtrhnutie flapu traumou, deformácia rohovky. Výskyt do 1%.

 

RELEX SMILE

Výhody

Technológia Relex Smile je najmenej invazívna metóda, bez flapu s rýchlym nástupom ostrého videnia, nie je potrebná PN, ideálne riešenie pre strednú a vysokú krátkozrakosť. Veľmi stabilné výsledky. veľké optické zóny - najmenej "halo" efektov v noci.

Nevýhody

žiadne :-) ak nepočítame vysokú cenu tak potom snáď o niečo pomalšie zaostrenie oproti Lasiku, ak to je vôbec nevýhoda. Pri Relex Smile nie je flap, preto všetky komplikácie spojené s flapom, jednoducho nie su. Povrch rohovky je neporušený, preto nie sú ani riziká typické pre povrchové metódy.

"Počas zákroku som vnímal iba svetlo a hlas chirurga, ale žiadnu bolesť."

 

Pre akých pacientov je vhodná metóda Relex Smile?

Táto metóda je vhodná pre krátkozrakosť a krátkozraký astigmatizmus (mínusové dioptrie). U pacientov s ďalekozrakosťou (plusové dioptrie na diaľku) odporúčame metódu Femtolasik 6D.

 

Ako prebieha operácia technológiou Relex Smile?

Pri tejto technike sa pomocou femtosekundového laseru Visumax 500kHz mení zakrivenie rohovky tak, že sa vytvorí v rohovke mikroskopická šošovka, ktorá sa cez 3mm mikroskopický rez vytiahne von z rohovky. Tým sa zmení dioptrická sila rohovky o presne vypočítanú hodnotu. Samotná práca laseru trvá iba 26 sekúnd. 

 

Prečo je Relex Smile revolučnou metódou?

Pretože kombinuje všetky prednosti doterajších operačných metód – bezbolestnosť a rýchly výsledok femtolasiku spolu so šetrnosťou PRK, pretože nepotrebuje flap. Tým sa neprerušia nervové vlákna v prednej časti rohovky, ktoré sú dôležité pre jej citlivosť a tvorbu sĺz. 

 

KOMPLIKÁCIE

Tak ako pri každej inej operácii, aj laserová operácia rohovky môže mať vedľajšie účinky a komplikácie. Je dôležité im predchádzať kvalitným predoperačným vyšetrením, správnou indikáciou na operáciu, používaním špičkovej technológie, skúsenosťami chirurga a dodržiavaním pooperačnej liečby a doporučení.

Z nežiaducich účinkov je najčastejšie prechodne znížená tvorba sĺz spojená s pocitom suchého oka, ktorá sa dá liečiť aplikáciou umelých sĺz a stav sa potom upraví.

Nie každé oko reaguje rovnako na laserové lúče a preto sa môže veľmi zriedkavo stať, že výsledkom je mierne podkorigovanie, alebo naopak prekorigovanie aj napriek úplnej presnosti a bezchybnému prevedeniu operácie. Takéto odchýlky sa dajú dokorigovať už za pár týždňov po operácii.

O možných rizikách a nežiaducich účinkoch vo Vašom konkrétnom prípade sa prosím poraďte s našimi lekármi pri predoperačnom vyšetrení, alebo nás kontaktujte telefonicky a emailom.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV