Keratokónus

 

Keratokónus je vrodené ochorenie rohovky, zo skupiny rohovkových dystrofií, nazývaných tiež ektázie rohovky. Charakteristické je postupné stenčovanie a vyklenovanie rohovky do kužeľovitého tvaru.

Príčinou sú zmeny v štruktúre rohovkového tkaniva, ktoré spôsobujú jeho oslabenie. Takáto nedostatočne pevná rohovka sa začne vyklenovať smerom dopredu najprv na zadnej ploche rohovky, postupne sa manifestuje na prednej ploche rohovky, spolu so stenčovaním, typicky lokalizovaným pod centrom, ale postupom času zasahuje aj centrum rohovky. Ochorenie je väčšinou obojstranné, často asymetrické, jedno oko je postihnuté viac než druhé.

 

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV