Postup operácie keratokónu

 

PREDOPERAČNÉ VYŠETRENIE

Pri predoperačnom vyšetrení zistíme štádium ochorenia, vyšetríme zrakovú ostrosť, vysvetlíme si príčiny ochorenia, stanovíme prognózu a naplánujeme termín zákroku.


OPERÁCIA

Crosslinking kolagénu rohovky (CXL) prebieha v lokálnom znecitlivení kvapkami, má dve 30 minútové fázy. Najprv sa mechanicky, alkoholom alebo laserom znesie povrchová vrstva buniek, tzv. epitel, potom 30 minút obnažená rohovka nasakuje izotonickým roztokom riboflavínu a následne je takto pripravená rohovka vystavená 30 minútam UV žiarenia. Po skončení expozície UV sa rohovka opláchne a prekryje ochrannou kontaktnou šošovkou. Celá procedúra vrátane prípravy a ošetrenia po skončení tak trvá približne 90 minút.


PO OPERÁCII

Pacient odchádza domov s potrebnými kvapkami, odporúčaniami a rozpisom kontrol. Treba počítať s práceneschopnosťou minimálne 4 dni po ošetrení.

 

Autor: MUDr. Tomáš Juhás, PhD.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV