Postup operácie keratokónu

 

PREDOPERAČNÉ VYŠETRENIE

Pri predoperačnom vyšetrení zistíme štádium ochorenia, vyšetríme zrakovú ostrosť, vysvetlíme si príčiny ochorenia, stanovíme prognózu a naplánujeme termín zákroku.


OPERÁCIA

Crosslinking kolagénu rohovky (CXL) prebieha v lokálnom znecitlivení kvapkami, má dve 30 minútové fázy. Najprv sa mechanicky, alkoholom alebo laserom znesie povrchová vrstva buniek, tzv. epitel, potom 30 minút obnažená rohovka nasakuje izotonickým roztokom riboflavínu a následne je takto pripravená rohovka vystavená 30 minútam UV žiarenia. Po skončení expozície UV sa rohovka opláchne a prekryje ochrannou kontaktnou šošovkou. Celá procedúra vrátane prípravy a ošetrenia po skončení tak trvá približne 90 minút.


PO OPERÁCII

Pacient odchádza domov s potrebnými kvapkami, odporúčaniami a rozpisom kontrol. Treba počítať s práceneschopnosťou minimálne 4 dni po ošetrení.

 

Autor: MUDr. Tomáš Juhás, PhD.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

  Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

Referencie z nášho facebooku


TUV