Očná ambulancia

Mnoho ľudí podceňuje prevenciu. Pokiaľ trpíte bolesťami hlavy či závratmi alebo inými syndrómami, preventívna prehliadka môže odhaliť ich príčiny. Práve včasnou diagnostikou môžeme predísť vážnym komplikáciám a ochoreniam.

 

Dioptrické chyby

Medzi najčastejšie dioptrické chyby, s ktorými k nám pacienti chodia, patria krátkozrakosť a ďalekozrakosť. Krátkozrakosť alebo myopia je zraková chyba, ktorá spôsobuje zlé videnie do diaľky a je často sprevádzaná žmúrením očí. Na druhej strane, ďalekozrakosť spôsobuje zlé videnie na blízko, pričom videnie do diaľky ostáva nezmenené. Obe tieto dioptrické nedokonalosti sa môžu postupom času rozširovať a spôsobovať tak, že budete musieť nosiť stále silnejšie dioptrie. Prečítajte si viac o týchto chybách a buďte informovaný.

 

Očné ochorenia

Naše oči okrem dioptrických chýb ohrozujú aj očné ochorenia, a to ako vrodené, tak aj nadobudnuté. Oči najčastejšie postihuje sivý zákal, odborne katarakta. Šošovka napadnutá touto chorobou stráca svoju vrodenú priehľadnosť, a tak sa na sietnicu nedostáva toľko svetla. To spôsobuje pokles ostrosti videných predmetov, rapídnu zmenu dioptrií a šedivé videnie.

Pri druhom veľmi častom ochorení očí zvanom aj glaukóm alebo zelený zákal je oko poškodzované z dôvodu odumierania zrakového nervu. Glaukóm postihuje najmä starších ľudí nad 65 rokov, no náchylní sú napríklad aj mladí, ktorí prekonali úraz oka alebo sa zelený zákal vyskytuje v blízkej rodine. Pri tomto ochorení ale nie je možná operácia, pomôcť ale môže odborná liečba.

Spomenúť musíme aj typickú refrakčnú poruchu zvanú presbyopia. Toto ochorenie je spôsobené fyziologickým starnutím šošovky. Prejavuje sa tým, že oko v určitom veku stráca schopnosť zaostriť na bližšie predmety. Presbyopia sa odstrániť nedá, do úvahy ale prichádza kompletná výmena šošovky. Rovnako sa môže korigovať nosením okuliarov na čítanie, resp. na blízko.

 

Očné vyšetrenie

K lekárom sa v dnešnej dobe chodí, iba keď niečo nie je v poriadku. To je samozrejme veľmi ľahostajný prístup k svojmu zdraviu. Pravidelné prehliadky a očné vyšetrenie pomáhajú k diagnóze problémov a následne so začatím liečby.

Základom je komunikácia. Pred akýmkoľvek vyšetrením vám ponúkame profesionálne poradenstvo a konzultáciu, aby sme zistili, aká metóda liečby je pre vás najvhodnejšia. Očné ochorenia a chyby vieme rýchlo, bezbolestne a účinne odstrániť vďaka najmodernejším laserovým technológiám ako sú Relex Smile 3DFemtolasik 6D.

Laserovú operáciu očí si ako možnosť zvolili už milióny ľudí po celom svete a ponúkame vám ju aj my. Nenechajte sa obmedzovať dioptrickými okuliarmi a šošovkami a začnite žiť naplno!

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV