Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Očná ambulancia

Mnoho ľudí podceňuje prevenciu. Pokiaľ trpíte bolesťami hlavy či závratmi alebo inými syndrómami, preventívna prehliadka môže odhaliť ich príčiny. Práve včasnou diagnostikou môžeme predísť vážnym komplikáciám a ochoreniam.

 

Dioptrické chyby

Medzi najčastejšie dioptrické chyby, s ktorými k nám pacienti chodia, patria krátkozrakosť a ďalekozrakosť. Krátkozrakosť alebo myopia je zraková chyba, ktorá spôsobuje zlé videnie do diaľky a je často sprevádzaná žmúrením očí. Na druhej strane, ďalekozrakosť spôsobuje zlé videnie na blízko, pričom videnie do diaľky ostáva nezmenené. Obe tieto dioptrické nedokonalosti sa môžu postupom času rozširovať a spôsobovať tak, že budete musieť nosiť stále silnejšie dioptrie. Prečítajte si viac o týchto chybách a buďte informovaný.

 

Očné ochorenia

Naše oči okrem dioptrických chýb ohrozujú aj očné ochorenia, a to ako vrodené, tak aj nadobudnuté. Oči najčastejšie postihuje sivý zákal, odborne katarakta. Šošovka napadnutá touto chorobou stráca svoju vrodenú priehľadnosť, a tak sa na sietnicu nedostáva toľko svetla. To spôsobuje pokles ostrosti videných predmetov, rapídnu zmenu dioptrií a šedivé videnie.

Pri druhom veľmi častom ochorení očí zvanom aj glaukóm alebo zelený zákal je oko poškodzované z dôvodu odumierania zrakového nervu. Glaukóm postihuje najmä starších ľudí nad 65 rokov, no náchylní sú napríklad aj mladí, ktorí prekonali úraz oka alebo sa zelený zákal vyskytuje v blízkej rodine. Pri tomto ochorení ale nie je možná operácia, pomôcť ale môže odborná liečba.

Spomenúť musíme aj typickú refrakčnú poruchu zvanú presbyopia. Toto ochorenie je spôsobené fyziologickým starnutím šošovky. Prejavuje sa tým, že oko v určitom veku stráca schopnosť zaostriť na bližšie predmety. Presbyopia sa odstrániť nedá, do úvahy ale prichádza kompletná výmena šošovky. Rovnako sa môže korigovať nosením okuliarov na čítanie, resp. na blízko.

 

Očné vyšetrenie

K lekárom sa v dnešnej dobe chodí, iba keď niečo nie je v poriadku. To je samozrejme veľmi ľahostajný prístup k svojmu zdraviu. Pravidelné prehliadky a očné vyšetrenie pomáhajú k diagnóze problémov a následne so začatím liečby.

Základom je komunikácia. Pred akýmkoľvek vyšetrením vám ponúkame profesionálne poradenstvo a konzultáciu, aby sme zistili, aká metóda liečby je pre vás najvhodnejšia. Očné ochorenia a chyby vieme rýchlo, bezbolestne a účinne odstrániť vďaka najmodernejším laserovým technológiám ako sú ReLEx SMILE® PROFemtolasik 6D.

Laserovú operáciu očí si ako možnosť zvolili už milióny ľudí po celom svete a ponúkame vám ju aj my. Nenechajte sa obmedzovať dioptrickými okuliarmi a šošovkami a začnite žiť naplno!

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV