Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Očné ochorenia

SIVÝ ZÁKAL – KATARAKTA

Sivý zákal je porucha, ktorá spôsobuje stratu priehľadnosti šošovky. Tým pádom sa svetlo nedostáva na sietnicu v plnej kvalite, ale cez šošovku prechádza len jeho časť, čo spôsobuje pokles ostrosti videných predmetov, rýchlu zmenu dioptrií, zdvojenie a šednutie obrazu.

zobraziť viac


ZELENÝ ZÁKAL – GLAUKÓM

Pri glaukóme, zvanom aj ako zelený zákal, ide o poškodenie zraku kvôli odumieraniu zrakového nervu. Jeho hlavnou príčinou je vysoký vnútroočný tlak ale taktiež zelený zákal ovplyvňujú úrazy, porucha regulácie tvorby vnútroočnej tekutiny, upchatie odtokových kanálikov pre vnútroočnú tekutinu, genetické faktory a iné ochorenia (napr. cukrovka) či niektoré lieky (kortikosteroidy).

zobraziť viac


SYNDRÓM SUCHÉHO OKA

Syndróm suchého oka je porucha, pri ktorej sa nedostatočne omýva povrch oka. Spôsobuje ho porucha tvorby a toku sĺz na povrchu oka. Problémom býva aj prašné, suché, či zafajčené prostredie.

zobraziť viac


OCHORENIE SIETNICE SKLOVCA

Ochorenia sietnice sú veľmi zradné z dôvodu zvýšenia rizika trvalého poškodenia zraku. Našťastie im možno veľmi jednoducho zabrániť pravidelnými preventívnymi prehliadkami, napríklad aj v našom centre. Stačí sa buď priamo objednať na prehliadku, alebo pomocou bezplatnej konzultácie zistiť riziká a nechať si poradiť od odborníkov.

zobraziť viac


DIABETICKÁ RETINOPATIA

Diabetická retinopatia je ochorenie sietnice spôsobené nadmerným množstvom glukózy v krvi, ktorá upcháva a poškodzuje jemné cievy v sietnici. Toto ochorenie sa často vyskytuje spolu s cukrovkou a môže viesť až ku slepote.

zobraziť viac


MAKULÁRNA DEGENERÁCIA

Makulárna degenerácia je ochorenie, ktoré postihuje sietnicu a spôsobuje stratu centrálneho videnia. Najčastejšie postihnutí bývajú starší pacienti, u ktorých vedie niekedy až ku strate zraku. Jej postup býva u rôznych ľudí rôzne rýchly. Ochorenie väčšinou postihuje sietnicu len na jednom oku, druhé býva zasiahnuté v priebehu niekoľkých rokov.

zobraziť viac


Ak máte pocit, že by ste týmto ochorením mohli byť zasiahnutí aj Vy, určite sa ozvite svojmu očnému lekárovi, alebo sa spýtajte priamo našich odborníkov v laserovej chirurgii oka OFTUM. Objednať sa na preventívnu prehliadku je to najmenej, čo pre svoje oči môžete urobiť.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV