Očné ochorenia

SIVÝ ZÁKAL – KATARAKTA

Sivý zákal je porucha, ktorá spôsobuje stratu priehľadnosti šošovky. Tým pádom sa svetlo nedostáva na sietnicu v plnej kvalite, ale cez šošovku prechádza len jeho časť, čo spôsobuje pokles ostrosti videných predmetov, rýchlu zmenu dioptrií, zdvojenie a šednutie obrazu.

zobraziť viac


ZELENÝ ZÁKAL – GLAUKÓM

Pri glaukóme, zvanom aj ako zelený zákal, ide o poškodenie zraku kvôli odumieraniu zrakového nervu. Jeho hlavnou príčinou je vysoký vnútroočný tlak ale taktiež zelený zákal ovplyvňujú úrazy, porucha regulácie tvorby vnútroočnej tekutiny, upchatie odtokových kanálikov pre vnútroočnú tekutinu, genetické faktory a iné ochorenia (napr. cukrovka) či niektoré lieky (kortikosteroidy).

zobraziť viac


SYNDRÓM SUCHÉHO OKA

Syndróm suchého oka je porucha, pri ktorej sa nedostatočne omýva povrch oka. Spôsobuje ho porucha tvorby a toku sĺz na povrchu oka. Problémom býva aj prašné, suché, či zafajčené prostredie.

zobraziť viac


OCHORENIE SIETNICE SKLOVCA

Ochorenia sietnice sú veľmi zradné z dôvodu zvýšenia rizika trvalého poškodenia zraku. Našťastie im možno veľmi jednoducho zabrániť pravidelnými preventívnymi prehliadkami, napríklad aj v našom centre. Stačí sa buď priamo objednať na prehliadku, alebo pomocou bezplatnej konzultácie zistiť riziká a nechať si poradiť od odborníkov.

zobraziť viac


DIABETICKÁ RETINOPATIA

Diabetická retinopatia je ochorenie sietnice spôsobené nadmerným množstvom glukózy v krvi, ktorá upcháva a poškodzuje jemné cievy v sietnici. Toto ochorenie sa často vyskytuje spolu s cukrovkou a môže viesť až ku slepote.

zobraziť viac


MAKULÁRNA DEGENERÁCIA

Makulárna degenerácia je ochorenie, ktoré postihuje sietnicu a spôsobuje stratu centrálneho videnia. Najčastejšie postihnutí bývajú starší pacienti, u ktorých vedie niekedy až ku strate zraku. Jej postup býva u rôznych ľudí rôzne rýchly. Ochorenie väčšinou postihuje sietnicu len na jednom oku, druhé býva zasiahnuté v priebehu niekoľkých rokov.

zobraziť viac


Ak máte pocit, že by ste týmto ochorením mohli byť zasiahnutí aj Vy, určite sa ozvite svojmu očnému lekárovi, alebo sa spýtajte priamo našich odborníkov v laserovej chirurgii oka OFTUM. Objednať sa na preventívnu prehliadku je to najmenej, čo pre svoje oči môžete urobiť.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV