Diabetická retinopatia

DIABETICKÁ RETINOPATIA


Diabetická retinopatia je ochorenie sietnice spôsobené nadmerným množstvom glukózy v krvi, ktorá upcháva a poškodzuje jemné cievy v sietnici. Toto ochorenie sa často vyskytuje spolu s cukrovkou a môže viesť až ku slepote.


PRÍZNAKY OCHORENIA

Diabetická retinopatia patrí medzi nebezpečné ochorenia kvôli tomu, že sa u nej žiadne príznaky veľmi dlho neprejavujú. Často sa preto stáva, že pacienti ohlásia ochorenie lekárovi až v čase, kedy je priamo ohrozený ich zrak.

MOJE MOŽNOSTI

Medzi najdôležitejšie rady patrí absolvovanie preventívnych prehliadok zameraných na toto ochorenie. V prípade pridruženej cukrovky odporúčame tieto vyšetrenia minimálne raz ročne. V prípade pozitívneho nálezu je pacientovi po konzultácii odporučená laserová operácia, ktorá zlepší pacientovo videnie a dokáže zastaviť alebo spomaliť postup ochorenia.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku