Diabetická retinopatia

DIABETICKÁ RETINOPATIA


Diabetická retinopatia je ochorenie sietnice spôsobené nadmerným množstvom glukózy v krvi, ktorá upcháva a poškodzuje jemné cievy v sietnici. Toto ochorenie sa často vyskytuje spolu s cukrovkou a môže viesť až ku slepote.


PRÍZNAKY OCHORENIA

Diabetická retinopatia patrí medzi nebezpečné ochorenia kvôli tomu, že sa u nej žiadne príznaky veľmi dlho neprejavujú. Často sa preto stáva, že pacienti ohlásia ochorenie lekárovi až v čase, kedy je priamo ohrozený ich zrak.

MOJE MOŽNOSTI

Medzi najdôležitejšie rady patrí absolvovanie preventívnych prehliadok zameraných na toto ochorenie. V prípade pridruženej cukrovky odporúčame tieto vyšetrenia minimálne raz ročne. V prípade pozitívneho nálezu je pacientovi po konzultácii odporučená laserová operácia, ktorá zlepší pacientovo videnie a dokáže zastaviť alebo spomaliť postup ochorenia.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

  Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV