Očné vyšetrenie

Starajte sa o seba a dajte si zrak vyšetriť preventívne!

Preventívna prehliadka môže odhaliť príčiny bolesti hlavy, hypertenziu, sivý a zelený zákal, keratokonus, či dokonca nádory alebo začínajúcu cukrovku. Kontrolu parametrov zraku sa vykonávame pomocou najmodernejších prístrojov, vďaka ktorej sa predchádza vážnejším komplikáciám!

 

 1. Anamnéza (spomenúť si): čiže súhrn údajov o zdravotnom stave vyšetrovanej osoby. Cieľom je získať čo najucelenejší pohľad na zdravotné ťažkosti, s ktorými sa vyšetrovaný liečil alebo lieči.
 2. Vyšetrenie zrakovej ostrosti (vizus): subjektívna refrakcia, objektívna refrakcia
 3. Meranie vnútroočného tlaku
 4. Meranie hrúbky rohovky (Pachymetria rohovky)
 5. Meranie vyklenutia rohovky (Topografia rohovky)
 6. Vyšetrenia predného segmentu oka
 7. Vyšetrenie očného pozadia oka
 8. Zhodnotenie výsledkov merania a vyšetrenia
 9. Odporúčanie operačnej metódy

 

AKO FUNGUJE ĽUDSKÉ OKO

V zdravom, ostro vidiacom oku svetelné lúče prechádzajú rohovkou a šošovkou, ktoré ich sústreďujú do ostrého ohniskového bodu na sietnici. Svetlocitlivé bunky v sietnici transformujú svetelný signál na elektrické impulzy a tieto prechádzajú zrakovým nervom do mozgu. Mozog "preloží" tento elektrický signál na obraz, ktorý my vnímame ako videnie. Oko teda pracuje presne ako digitálna kamera, ibaže obraz sa vytvára nie na displeji, ale v našom mozgu.

V zdravom, emetropickom oku sú lúče sústredené do ohniska presne na sietnici.

 

REFRAKČNÁ CHYBA

Ak je optická mohutnosť rohovky a šošovky primeraná dĺžke oka, vzniká ostrý obraz priamo na sietnici, oko je emetropické a umožňuje ostré videnie do diaľky aj do blízka. V mnohých očiach však takáto rovnováha nie je. Vtedy hovoríme o refrakčných chybách.

 

Ostrý obraz priamo na sietnici

 

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

  Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV