Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Očné vyšetrenie

Starajte sa o seba a dajte si zrak vyšetriť preventívne!

Preventívna prehliadka môže odhaliť príčiny bolesti hlavy, hypertenziu, sivý a zelený zákal, keratokonus, či dokonca nádory alebo začínajúcu cukrovku. Kontrolu parametrov zraku sa vykonávame pomocou najmodernejších prístrojov, vďaka ktorej sa predchádza vážnejším komplikáciám!

 

 1. Anamnéza (spomenúť si): čiže súhrn údajov o zdravotnom stave vyšetrovanej osoby. Cieľom je získať čo najucelenejší pohľad na zdravotné ťažkosti, s ktorými sa vyšetrovaný liečil alebo lieči.
 2. Vyšetrenie zrakovej ostrosti (vizus): subjektívna refrakcia, objektívna refrakcia
 3. Meranie vnútroočného tlaku
 4. Meranie hrúbky rohovky (Pachymetria rohovky)
 5. Meranie vyklenutia rohovky (Topografia rohovky)
 6. Vyšetrenia predného segmentu oka
 7. Vyšetrenie očného pozadia oka
 8. Zhodnotenie výsledkov merania a vyšetrenia
 9. Odporúčanie operačnej metódy

 

AKO FUNGUJE ĽUDSKÉ OKO

V zdravom, ostro vidiacom oku svetelné lúče prechádzajú rohovkou a šošovkou, ktoré ich sústreďujú do ostrého ohniskového bodu na sietnici. Svetlocitlivé bunky v sietnici transformujú svetelný signál na elektrické impulzy a tieto prechádzajú zrakovým nervom do mozgu. Mozog "preloží" tento elektrický signál na obraz, ktorý my vnímame ako videnie. Oko teda pracuje presne ako digitálna kamera, ibaže obraz sa vytvára nie na displeji, ale v našom mozgu.

V zdravom, emetropickom oku sú lúče sústredené do ohniska presne na sietnici.

 

REFRAKČNÁ CHYBA

Ak je optická mohutnosť rohovky a šošovky primeraná dĺžke oka, vzniká ostrý obraz priamo na sietnici, oko je emetropické a umožňuje ostré videnie do diaľky aj do blízka. V mnohých očiach však takáto rovnováha nie je. Vtedy hovoríme o refrakčných chybách.

 

Ostrý obraz priamo na sietnici

 

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV