Sivý zákal - Katarakta

SIVÝ ZÁKAL – KATARAKTA


Sivý zákal je porucha, ktorá spôsobuje stratu priehľadnosti šošovky. Tým pádom sa svetlo nedostáva na sietnicu v plnej kvalite, ale cez šošovku prechádza len jeho časť, čo spôsobuje pokles ostrosti videných predmetov, rýchlu zmenu dioptrií, zdvojenie a šednutie obrazu.


Zdravé oko                       Katarakta (sivý zákal)


PRÍČINY VZNIKU SIVÉHO ZÁKALU

V 90% prípadov je príčinou sivého zákalu prirodzený proces starnutia oka. Napriek tomu sa ojedinele stane, že je táto porucha vrodená. Vznik a urýchlenie sivého zákalu môže stimulovať napríklad cukrovka, niektoré lieky, ultrafialové lúče alebo staršie úrazy oka.


KEDY OPEROVAŤ?

Pri sivom zákale sa stáva, že sú ovplyvnené bežne vykonávané činnosti. Narušené je totiž priestorové videnie človeka, ovplyvnený je jas a farebnosť obrazu. Pokiaľ tieto symptómy začnú človeka ovplyvňovať pri riadení vozidla, práci či voľnom čase v neúnosnej miere, tak je najvyšší čas navštíviť odbornú pomoc a poradiť sa o tom, ako sa dá daný stav upraviť.


MOJE MOŽNOSTI

V prípade, že štádium poruchy je vysoké a obmedzenie je neúnosné, je operácia najlogickejším riešením. Počas jednoduchého zákroku sa z oka vyberie zakalená šošovka a nahradí sa novou. Tento, vďaka modernej medicíne už bežný postup ročne absolvuje niekoľko miliónov pacientov.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

  Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

Referencie z nášho facebooku


TUV