Sivý zákal - Katarakta

SIVÝ ZÁKAL – KATARAKTA


Sivý zákal je porucha, ktorá spôsobuje stratu priehľadnosti šošovky. Tým pádom sa svetlo nedostáva na sietnicu v plnej kvalite, ale cez šošovku prechádza len jeho časť, čo spôsobuje pokles ostrosti videných predmetov, rýchlu zmenu dioptrií, zdvojenie a šednutie obrazu.


Zdravé oko                       Katarakta (sivý zákal)


PRÍČINY VZNIKU SIVÉHO ZÁKALU

V 90% prípadov je príčinou sivého zákalu prirodzený proces starnutia oka. Napriek tomu sa ojedinele stane, že je táto porucha vrodená. Vznik a urýchlenie sivého zákalu môže stimulovať napríklad cukrovka, niektoré lieky, ultrafialové lúče alebo staršie úrazy oka.


KEDY OPEROVAŤ?

Pri sivom zákale sa stáva, že sú ovplyvnené bežne vykonávané činnosti. Narušené je totiž priestorové videnie človeka, ovplyvnený je jas a farebnosť obrazu. Pokiaľ tieto symptómy začnú človeka ovplyvňovať pri riadení vozidla, práci či voľnom čase v neúnosnej miere, tak je najvyšší čas navštíviť odbornú pomoc a poradiť sa o tom, ako sa dá daný stav upraviť.


MOJE MOŽNOSTI

V prípade, že štádium poruchy je vysoké a obmedzenie je neúnosné, je operácia najlogickejším riešením. Počas jednoduchého zákroku sa z oka vyberie zakalená šošovka a nahradí sa novou. Tento, vďaka modernej medicíne už bežný postup ročne absolvuje niekoľko miliónov pacientov.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku