Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Sivý zákal - Katarakta

SIVÝ ZÁKAL – KATARAKTA


Sivý zákal je porucha, ktorá spôsobuje stratu priehľadnosti šošovky. Tým pádom sa svetlo nedostáva na sietnicu v plnej kvalite, ale cez šošovku prechádza len jeho časť, čo spôsobuje pokles ostrosti videných predmetov, rýchlu zmenu dioptrií, zdvojenie a šednutie obrazu.


Zdravé oko                       Katarakta (sivý zákal)


PRÍČINY VZNIKU SIVÉHO ZÁKALU

V 90% prípadov je príčinou sivého zákalu prirodzený proces starnutia oka. Napriek tomu sa ojedinele stane, že je táto porucha vrodená. Vznik a urýchlenie sivého zákalu môže stimulovať napríklad cukrovka, niektoré lieky, ultrafialové lúče alebo staršie úrazy oka.


KEDY OPEROVAŤ?

Pri sivom zákale sa stáva, že sú ovplyvnené bežne vykonávané činnosti. Narušené je totiž priestorové videnie človeka, ovplyvnený je jas a farebnosť obrazu. Pokiaľ tieto symptómy začnú človeka ovplyvňovať pri riadení vozidla, práci či voľnom čase v neúnosnej miere, tak je najvyšší čas navštíviť odbornú pomoc a poradiť sa o tom, ako sa dá daný stav upraviť.


MOJE MOŽNOSTI

V prípade, že štádium poruchy je vysoké a obmedzenie je neúnosné, je operácia najlogickejším riešením. Počas jednoduchého zákroku sa z oka vyberie zakalená šošovka a nahradí sa novou. Tento, vďaka modernej medicíne už bežný postup ročne absolvuje niekoľko miliónov pacientov.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV