Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Syndróm suchého oka

SYNDRÓM SUCHÉHO OKA


Syndróm suchého oka je porucha, pri ktorej sa nedostatočne omýva povrch oka. Spôsobuje ho porucha tvorby a toku sĺz na povrchu oka. Problémom býva aj prašné, suché, či zafajčené prostredie.

 

PRÍZNAKY OCHORENIA

Pacienti so syndrómom suchého oka trpia najmä nepríjemnými subjektívnymi pocitmi, ako sú pálenie, svrbenie a rezanie očí, tlak v očiach, únava očí, svetloplachosť, zhoršené videnie alebo bolesti hlavy.

Tieto nepríjemné pocity sú tiež sprevádzané dráždením oka, čo môže mať za následok poškodenie jeho povrchu. Na oku dochádza k začervenaniu povrchu či k drobným odreninám, ktoré môžu viesť až k zápalu oka.

 

MOJE MOŽNOSTI

Pri ľahších formách ochorenia sa postupuje metódou aplikovania umelých sĺz. Tie chránia a zvlhčujú oko, čím sa nahrádzajú alebo dopĺňajú prirodzené slzy, ktorých je v týchto prípadoch buď málo, alebo sú slzy nekvalitné. Ich alternatívou môžu byť zvlhčujúce gély, ktoré sa aplikujú na noc. V ťažších prípadoch, keď takáto liečba už nezaberá, je nutné vykonať buď zákrok, ktorý dočasne alebo trvale zablokuje odtokové kanáliky, alebo chirurgicky vyriešiť problém s viečkami. Pri týchto postupoch sa docieli trvalé vytvorenie filmu na povrchu oka, ktorý oko zvlhčuje a chráni.

Ako pri všetkých ochoreniach, aj tu platí, že včasná diagnóza vie minimalizovať škody, ktoré ochorenie na oku spôsobí.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV