Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Dokorekcia po operácii ReLEx SMILE® PRO

Unikátna korekcia zraku metódou ReLEx SMILE® PRO predstavuje už 3. generáciu technológie po predchádzajúcej generácii metód Lasik a najstaršej generácii tzv. povrchových metód Prk/Lasek.

V súlade so všeobecným trendom miniaturizácie a miniinvazívnosti sa metódou ReLEx SMILE® PRO redukuje traumatizácia rohovky oka na minimum a pritom sa dosahujú rovnaké výsledky ako ostatnými metódami. Celosvetovo ju má za sebou už milión ľudí.

Je to však drahá technológia a z hľadiska chirurgických schopností delikátna operačná technika, preto nie každý očný chirurg alebo klinika je schopná ju adoptovať do svojej praxe. Často sa potom pri argumentácii proti ReLEx SMILE® PRO na diskusných fórach alebo webstránkach okrem iných často za vlasy pritiahnutých argumentov objavuje informácia, že dokorekcia, teda doladenie zostatkových dioptrií po ReLEx SMILE® PRO, nie je možná alebo je prinajlepšom problematická, a preto je lepšie absolvovať starý dobrý Lasik ( Femtolasik, Z-Lasik, Neolasik, iLasik atď) alebo Prk. Je to mýtus.

 

Aká je realita?

Výskyt nedokorekcií po ReLEx SMILE® PRO sa v literatúre udáva v rozmedzí 2-4% operovaných očí, z nich si asi polovica pacientov žiada doladenie v rámci garancie kvality laserových kliník. U nás registrujeme 0,5% očí z celkového množstva, pri ktorých je klinicky významná hodnota zostatkovej dioptrie. Množstvo pacientov ale nemáme pod drobnohľadom, chýbajú údaje, predpokladám preto, že objektívne číslo je bližšie k publikovaných údajom.

Najviac skúseností a štatistických zhodnotení vo svete je s dokorekciami metódou PRK. Je to jednoduché a rýchle, s minimálnymi nákladmi. Dokorekcia je umiestnená na povrchu rohovky. Z pohľadu pacienta ide ale o zákrok, ktorý je bolestivý po operácii a rekonvalescencia videnia je veľmi pomalá, výsledok sa ustaľuje až 3 mesiace. Vyžaduje to veľkú dávku trpezlivosti, odhodlania a dôvery v úsudok a prácu chirurga. Je to naozajstná skúška vzťahu lekára a pacienta. Z viac než 4500 operácií ReLEx SMILE® PRO, ktoré sme doteraz na klinikách Oftum urobili, absolvovali dokorekciu metódou PRK spolu 4 pacienti, 7 očí. Všetci dosiahli očakávaný výsledok, ale boli to nervy...

Ďalšou metódou je operácia CIRCLE vyvinutá vo firme Carl Zeiss priamo pre potreby ďalších korekcií po ReLEx SMILE® PRO. Táto využíva už existujúce zásahy do rohovky pri predchádzajúcej operácii ReLEx SMILE® PRO, dokorekcia je umiestnená "na dne" lôžka, ktoré ostalo v rohovke po extrakcii lentikuly pri ReLEx-e. A to znamená bezbolestnosť a extrémne rýchle zlepšenie videnia na cieľovú úroveň. Samozrejme, za predpokladu presnej geometrie, výpočtov, umiestnenia a hlavne prevedenia operácie CIRCLE. Týmto spôsobom sme operovali zatiaľ 4 oči. Paráda. Z môjho pohľadu momentálne metóda voľby, ak to podmienky na rohovke dovoľujú.

Posledná možnosť je zopakovať ďalší ReLEx SMILE® PRO s tak-povediac na mieru ušitými parametrami operácie. Je to experimentálna záležitosť, prvé pionierske práce sú už na svete, výsledky však nie celkom naplnili očakávania. Vývoj ale ide dopredu a toto by mohol byť ideálny spôsob v budúcnosti po vychytaní všetkých "múch". S našimi skúsenosťami sa s vami určite podelíme...

Je teda z čoho vyberať. Rozhoduje bezpečnosť a čo najlepšia predpovedateľnosť výsledku. ReLEx SMILE® PRO momentálne tvorí 80% operácií na klinikách OFTUM. Nielen kvôli výsledkom, ale aj vďaka spoľahlivej možnosti dokorekcie si ho vyberá stále viac klientov.

Autor: MUDr. Tomáš Juhás PhD.
OFTUM

Copyright. Všetky práva vyhradené.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV