Kto je vhodný kandidát na korekciu zraku?

Kto je vhodný kandidát na korekciu zraku?Okuliare a šošovky sú skvelá pomôcka, bez ktorej sa mnohí z nás nezaobídu. Čo však v prípade, ak vám závislosť od okuliarov a šošoviek začne prekážať? Riešením môže byť napríklad laserová operácia očí.  

Laserová korekcia zraku klientom naozaj dokáže zmeniť život k lepšiemu.  Je bezpečná, rýchla a dokáže vás zbaviť okuliarov a šošoviek natrvalo. Vďaka moderným technológiám je zákrok bezbolestný a rekonvalescencia veľmi rýchla. Väčšina klientov sa do bežného života vracia už na druhý deň. Na trhu je na výber viacero možností, pričom platí, že čím je operačná metóda novšia, tým je aj výsledok stabilnejší.

Tak ako vo všetkých oblastiach, aj tu platí, že záujemca o laserovú operáciu očí musí spĺňať určité kritériá. Hlavnými faktormi, ktoré rozhodnú o možnosti podstúpiť korekciu zraku sú:

 • Vek
 • Hrúbka rohovky
 • Typ očnej vady

 

Operácie sa môžu zúčastniť záujemcovia vo veku 18 – 45 rokov. Pred a po tomto období sa korekcia zraku laserom neodporúča, nakoľko dochádza k fyziologickým zmenám ktoré môžu ovplyvniť dlhodobú stabilitu výsledku zákroku.

Hrúbka rohovky je nemenej dôležitá. Niektoré metódy operácie očí prebiehajú tak, že je potrebné odklopiť vrchnú vrstvu rohovky a následne prebehne korekcia pomocou laseru. V prípade, ak je rohovka príliš tenká, odstránenie dioptrií laserom nie je možné.

Typ očnej vady je ďalším z faktorov, ktoré rozhodnú o možnosti korekcie. Najvhodnejšími adeptami sú záujemcovia trpiaci krátkozrakosťou, ďalekozrakosťou a astigmatizmom.

Krátkozrakosť sa prejavuje zlým videním do diaľky a je často sprevádzaná žmúrením. Videnie na blízko však ostáva dobré. Záujemcovia trpiaci krátkozrakosťou sú vhodnými adeptami na korekciu zraku najmodernejšiou metódou – ReLEx Smile. Táto metóda je zo všetkých najmenej invazívna, absolútne bezbolestná a rekonvalescencia po zákroku je neskutočne rýchla. Laserová operácia očí metódou ReLEx Smile je vhodná pre záujemcov s dioptriami v rozmedzí od -0,50 do -10,00 dpt.

Ďalekozrakosť sa prejavuje zlým videním na blízko, pričom videnie do diaľky ostáva v poriadku. Ďalekozrakosť je možné korigovať v rozmedzí od +0,50 do +6,00 dpt.

Astigmatizmus je bežná dioptrická vada, ktorá sa často kombinuje s krátkozrakosťou alebo ďalekozrakosťou. Ide o cylindrickú vadu. Astigmatizmus je možné odstrániť v prípade krátkozrakého astigmatizmu v rozmedzí -0,25 do -5,00dcyl, a v prípade kombinácie s ďalekozrakosťou v rozmedzí +0,25 do +6,00 dcyl.

Na rozhodnutie lekára o vhodnosti operácie samozrejme vplývajú aj ďalšie faktory, ktoré sa zisťujú počas predoperačného vyšetrenia. Výsledkom je odporúčanie, ktoré berie do úvahy všetky pacientove zdravotné predispozície. Pretože pacientove zdravie je vždy na prvom mieste.

Ak aj Vy uvažujete nad korekciou zraku, navštívte kliniku OFTUM v Košiciach, kde Vám s radosťou poradia a usmernia Vás s výberom metódy korekcie zraku.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

  Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

Referencie z nášho facebooku


TUV