Laserová korekcia zraku v lete? Dobrý nápad!

Laserová korekcia zraku v lete? Dobrý nápad!Prvé veci, ktoré človeka v súvislosti s letom napadnú sú grilovanie, výlety k vode, slnko a .... okuliare, ktoré pomaly, ale iste kĺzajú po spotenom nose. A čo takto kancelárske klimatizácie, ktoré vysušujú Vaše oči s kontaktnými šošovkami?
Nevieme Vám síce sľúbiť pekné počasie na celé leto, ale môžeme vám dať niekoľko argumentov, prečo by ste práve v lete mali premýšľať o laserovej korekcii zraku.

Na našej očnej klinike sa stretávame so situáciou, že si pacienti plánujú zákrok až po lete. Jednak z obavy dlhej rekonvalescencie, a taktiež na základe informácií, že laserové korekcie počas leta nie sú najlepšou voľbou.

Tento názor prevládal vďaka starším, invazívnym technikám operácie, ktorým sa však na našej klinike snažíme vyhýbať. Počas týchto zákrokov došlo k mechanickému odstráneniu hornej epitelovej vrstvy na rohovke, čo mohlo v kombinácii so zvýšeným UV žiarením spôsobiť pomalšie a problémovejšie hojenie.

Vďaka najmodernejšej metóde korekciu zraku ReLEx Smile ktorú u nás preferujeme, je zákrok šetrný, vysoko účinný a bezbolestný. Celú korekciu vykoná laser tak, aby došlo len k minimálnemu vstupu do rohovky a rekonvalescencia prebehla rekordne rýchlo. Skalpel sa teda Vašich očí ani nedotkne!

Ostrosť videnia sa zvyčajne stabilizuje do druhého dňa a väčšina pacientov je zaradená späť do bežného života. So športom, prípadne „aktívnym oddychom na dovolenke“ viete začať už 3. deň po zákroku!
Nemusíte sa tak obávať PN-ky, alebo toho, že budete musieť presúvať termín Vašej dovolenky.

Ďalším z argumentov, prečo je práve leto ideálne obdobie, je zdravie. Laserovú korekciu zraku je možné vykonať len ak je klient 100% fit. Ak by ste sa dostavili v deň zákroku na kliniku prechladnutý, alebo s oparom, museli by sme Vám zákrok preplánovať. Z tohto hľadiska je teda leto ideálne obdobie, kedy máme najviac energie, sme 100% zdraví a vhodní na absolvovanie zákroku.

A aby sme Vám to v období letných dovoleniek trochu uľahčili, pripravili sme pre Vás okrem špičkových operačných postupov aj ďalšiu ponuku – 500,- € zľavu na laserovú korekciu zraku metódou ReLEx Smile.

V prípade, že Vás článok zaujal, ale máte ďalšie nezodpovedané otázky, s radosťou Vám ich zodpovieme na telefónnom čísle 0800 222 668, prípadne online prostredníctvom kontaktného formulára https://www.oftum.sk/bezplatna-online-konzultacia

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV