Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Mediaplanet: Rozhovor s tenistom Michalom Mertiňákom, ktorý u nás absolvoval operáciu očí

Rozhovor s úspešným slovenským tenistom Michalom Mertiňákom, víťazom niekoľkých turnajov ATP World tour vo štvorhre.

 

Rozhovor s úspešným slovenským tenistom Michalom Mertiňákom, víťazom niekoľkých turnajov ATP World tour vo štvorhre.

 

Kedy ste si všimli, že sa Vám začína zhoršovať zrak?

Prvýkrat som si to všimol, keď som bol v športovej rote na Devíne. Mali sme strieľať zo samopalu, a keď som si zavrel ľavé oko, tak som dobre nevidel. Postupne sa to zhoršovalo, pričom som už zle videl aj v hale, keď som mal hrať pri umelom osvetlení.

 

Prednedávnom ste kvôli tomu podstúpili laserovú operáciu očí. Ako to hodnotíte s odstupom času?

Je to neporovnateľne lepšie. Už na treti deň som pocítil rozdiel a o takých päť dní som už ani nevedel, že som bol na nejakej operácii. Hlavne to bolo celé bezbolestné a ani ďalšie veci mi nekomplikovali tenisový život.

 

Je podľa vašich skúseností takýto zákrok bolestivý?

Ja som to vôbec necítil. Trochu som sa toho obával, ale táto nová technológia je vynikajúca aj v tom, že som sa mohol vrátiť k tréningom oveľa rýchlejšie a zase normálne fungovať.

 

Ľudia, ktorí laserovú operáciu očí podstúpili, sa niekedy sťažujú na silné pooperačné pálenie a rezanie v oku. Zažili ste to aj Vy?

Nie, ja vôbec nie. V tom je táto nová technológia neporovnateľne lepšia ako tá predchádzajúca.

 

Po akej dobe od operácie ste pocítili zlepšenie?

Ako som už spomínal, tak možno po treťom dni a teraz už ani neviem, že som na nejakej operácii bol. Na druhý deň som videl na 100 %.

 

Staráte sa teraz o zrak nejako špeciálne?

Nie, len dva týždne po operácii som si kvapkal špeciálne kvapky, ale teraz už nie.

 

Do akej miery môžu problémy so zrakom ovplyvniť výkony na kurte? Ako to bolo s Vami?

Problémy so zrakom môžu vo veľkej miere ovplyvniť vykony na kurte. Predsa len zrak je v našom športe veľmi dôležitý. Loptičky lietajú niekedy rýchlosťou nad 200 km za hodinu, takže zrak musíte mať 100 percentný.

 

Ste známy ako tenista, ktorému sa darí viac vo štvorhre. Vyžaduje si štvorhra iné kvality tenistu ako dvojhra?

Je to predsa len úplne niečo iné. Vo štvorhre sa preferujú rýchlejšie reakcie, keďže tenista je väčšinou pri sieti a loptička k nemu letí kratší čas, ako keď je na základnej čiare.

 

Z ktorého profesijného úspechu máte najväčšiu radosť?

Asi z dosiahnutia finále v Davis Cupe v roku 2005 a ešte z kvalifikovania sa na Turnaj majstrov v Londýne v roku 2009, po ktorom som sa umiestnil na 12. mieste vo svetovom rebríčku.

 

V Austrálii ste sa dostali až do semifinále, skutočne výborne umiestnenie, myslite si, že sa na tom podpísala aj refrakčná operácia, ktorú ste podstúpili v Centre laserovej chirurgie oka OFTUM?

To určite áno. Pred operáciou som mal vážne problemy so zrakom, ale teraz je to citeľne lepšie. Pokiať budem fit, tak by som chcel hrať čím najdlhšie, možno ešte aj 6 rokov. Posledný rok ma trápili zranenia, takže moje zdravie je momentálne pre mňa prvoradé.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV