Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Okuliare vám nemusia brániť športovať

Okuliare vám nemusia brániť športovaťNosenie okuliarov je pre mnohých z nás bežná súčasť života. Častokrát ani len neuvažujeme o ich odkladaní pred športovaním. Šport a okuliare nie je zakázaná kombinácia, ale je ich nosenie bezpečné? Prečítajte si náš článok.  

Nevzdávajte sa aktivity kvôli okuliarom

Šport je vaša obľúbená odpočinková aktivita, na ktorú sa vždy tešíte. Alebo je šport vaším životom a venujete sa mu naplno a aktívne. V oboch prípadoch sa môžete stretnúť so situáciou, kedy sú okuliare na príťaž. Či už z funkčných alebo z bezpečnostných dôvodov. Pri kontaktných športoch majú okuliare veľa príležitostí na to, aby vám spadli z tváre a znemožnili vám dosahovať výborné výsledky, alebo nedajbože spôsobili zranenie. Ak si radi užívate kontaktný šport ako futbal či hokej, mali by ste nájsť iné riešenie, ako zlepšiť svoj zrak. 

Existujú napríklad športové okuliare na predpis. Ich výber musí zohľadňovať mnohé aspekty, ktoré pri športovaní potrebujete. Či už ochrana vášho zraku, výborné videnie do všetkých vzdialeností či nemenej dôležitý komfort pri ich nosení. Športové okuliare majú aj nevýhodu. Väčšinou sú veľmi drahé a pri športe je veľká šanca, že sa vám skôr či neskôr poškodia. Počítať preto treba s relatívne častou výmenou.

Ďalšou možnosťou sú kontaktné šošovky. Bezrámová korekcia zraku vám dovolí nasadiť iné okuliare, napríklad plavecké alebo slnečné. Šošovkám sa tiež počas športovania nemôže nič stať. Čo sa však môže stať je, že sa vám do oka dostane nečistota alebo prach z prostredia, v ktorom cvičíte. Oči vás razom začínajú štípať, rezať a páliť a jediná prvá pomoc je vybrať si ich. Ruku na srdce, kto si uprostred športového výkonu pôjde umývať ruky a opatrne si ich vyberať z očí?

Zo šošoviek sa dokonca stáva dlhodobo dobrý sluha, ale zlý pán. Šošovky si vyžadujú oveľa väčšiu disciplínu pri používaní a hygiene. Nesprávnym zaobchádzaním so šošovkami si môžete spôsobiť infekciu, alergické reakcie či poškodenie oka alebo dokonca zápal rohovky ktorý končí vytvorením trvalej jazvy. Tá dokonca môže znížiť zrakovú ostrosť. Oči na tieto nepríjemnosti reagujú začervenaním, bolesťou, svetloplachosťou a rezaním s pocitom cudzieho telesa. 

Riešením je korekcia zraku laserovou operáciou

Všetky problémy s okuliarmi, či časovo a hygienicky náročnými šošovkami vám môže vyriešiť rýchla a bezbolestná laserová operácia očí. Tá bude trvalá a ďalej finančne nenáročná. Laserovou korekciou ReLEx SMILE® PRO si rýchlo zvyknete na život bez okuliarov a športovanie bude pre vás opäť bezstarostným relaxom. Obráťte sa na nás. Na očnej klinike Oftum v Košiciach máme už 5 rokov skúsenosti s najmodernejšou technológiou na svete – ReLEx SMILE® PRO. Radi Vám poradíme s najvhodnejšou korekciou pre vaše oči.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV