Operácie oka s laserom VisuMax 500 menia svet očnej chirurgie

Laser  VisuMax ®  , od spoločnosti ZEISS je na trhu len krátko, no za ten čas už existuje druhá generácia tohto unikátneho prístroja s dvakrát vyššou rýchlosťou nižšími energiami, čo robí operáciu ReLEx Smile ešte šetrnejšou než doteraz. Táto technológia výrazne ovplyvnila svet očnej chirurgie. Doteraz používané excimerové lasery pri operáciách PRK, Lasik, Femtolasik ( Zlasik, iLasik, NeoLasik, XYLasik atd.) už nie sú potrebné, celý proces je urobený iba femtosekundovým laserom VisuMax 500 pomocou mikroskopických bubliniek. Poďme si podrobnejšie vysvetliťsú výhody oproti bežným laserom na operáciu oka?

Na kvalitný kontakt s rohovkou je pri VisuMaxe 500 potrebný menší podtlak na oko. Povrch ľudskej rohovky je zakrivený. Práve preto sú kontaktné sklá VisuMax 500 tiež zakrivené. Tri dostupné rozmery (S, M, L) zabezpečujú optimálne prispôsobenie anatómii oka pacienta.

Lekár tak dokáže operovať presne požadovanú hĺbku v rohovke, a problémy mu nerobí ani zakrivený rez.

Dobrá viditeľnosť detailu - presná práca chirurga. Chirurg pracuje pri operácii ReLEx Smile v mikrometrových ( tisíciny milimetra) vzdialenostiach, potrebuje preto kvalitnú optiku. Integrovaný, vysoko kvalitný chirurgický mikroskop Carl Zeiss vrátane digitálnej videokamery pre zaznamenávanie chirurgického zákroku zaručuje presný rez a úplné ovládanie každého kroku operácie.

Nehybný pacient - presná operácia. Aby sa pacient pri operácii cítili pohodlne a nehýbal sa, jeho polohu nepretržite monitoruje nosičový systém. Ten ju v prípade potreby automaticky upraví. Takýto systém pacientovi zabezpečí maximálny komfort počas celého zákroku.

Rýchlosť operácie - vyššia úspešnosťVisuMax 500, ktorý sme na Slovensku mali ako prvý, je dvakrát rýchlejší ako starší model 200, práca laseru preto trvá iba 25sekúnd a umožňuje to používať rádovo nižšie energie. Preto je rekonvlescencia videnia veľmi rýchla, a hlavne priestor na pohyby oko počas operácie vďaka krátkemu času zredukované. Výsledkom je vyššia úspešnosť zákrokov a spokojnejší pacienti, ktorí už na druhý deň vidia na 100%.

Prelomový systém VisuMax 500 používame od roku 2015 na všetkých klinikách Oftum v Košiciach, Prahe a Astane. Ak aj Vy uvažujete nad korekciou zraku, navštívte našu kliniku Oftum, a zverte svoj zrak do rúk profesionálov, ktorí majú za sebou už viac než 6500 úspešných operácií týmto unikátnym laserom.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

  Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

Referencie z nášho facebooku


TUV