Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Unikátny prístroj ReLEx SMILE® PRO prichádza do Košíc

Zaujímavosťou je, že prístroj váži 800 kg, jeho výroba trvala 6 týždňov, na kliniku OFTUM ho dopraví špecializovaný tím pomocou vysokonosného žeriavu cez strechu budovy, čo si vyžiada špeciálne opatrenia a manipuláciu. Inštalovať ho budú 3 inžinieri z Nemecka a Čiech, inštalácia potrvá takmer 3 dni. Tento prístroj bude jediný svojho druhu na východnom a strednom Slovensku, čo je veľká pomoc/výhoda pre pacientov z týchto spádových krajov.

Femtosekundový laserový systém VISUMAX® 800 je unikátny tým, že ako jediný na svete dokáže korigovať dioptrické chyby oka na rohovke metódou ReLEx SMILE® PRO - bez rezania rohovky a bez deštrukcie jej povrchových vrstiev, čo je základný rozdiel oproti existujúcim laserovým chirurgickým metódam PRK, LASEK, Lasik, FemtoLasik.

Žiadny iný laserový systém nedokáže pracovať v rohovke v 3D režime – mikroskopickými bublinkami ohraničiť a od okolia hladko oddeliť presné množstvo tkaniva v tvare niekoľko mikrometrov tenkej šošovice ( lentikuly), ktorá je potom chirurgom cez 2mm rez vytiahnutá pinzetou von. Tým sa zmení zakrivenie rohovky presne podľa výpočtu a ohnisko sa posunie na sietnicu oka, čo vytvorí ostrý obraz. Dioptrická chyba je odstránená.

Aké výhody prináša najnovší oftalmologický laserový prístroj pre pacienta?
Pacient nemá na rohovke jazvy, necíti po operácii bolesť, nemá prerušené nervové vlákna na rohovke a preto nemá syndróm suchého oka, nemá porušený povrch rohovky a preto sa videnie rýchlo zaostrí.
Fyziologické vrstvy rohovky sú zachované, konštrukcia rohovky je oslabená oveľa menej než pri doterajších metódach, a preto je možné odstraňovať aj vyššie dioptrie a pri tenších rohovkách.

Prínosom pre pacienta je väčšia bezpečnosť pri laserovej korekcii dioptrií, pretože nehrozia komplikácie známe pri klasických metódach PRK, LASEK a LASIK. Pri ReLEx SMILE® PRO jednoducho nie sú. Počas samotnej operácie pacient ocení komfortnejší a rýchlejší priebeh , bez tlaku na oko, bez nepríjemného zápachu spáleného tkaniva, bez „blackout“ t.j. fázy, kedy nevidí vôbec nič.
Pacienti z východného a stredného Slovenska už nemusia za touto jedinečnou technológiou cestovať na Západ.

Čo hovoria oční chirurgovia?
Pre očného chirurga je práca s najnovším laserovým prístrojom splnením sna o mini-invazívnej technike laserovej korekcie chýb oka, ktorá je elegantná, bezpečná a presná a ktorá v teoretickej myšlienkovej rovine existovala už od 70.-tych rokov 20. storočia, pričom jej zhmotnenie technologicky umožnil až femtosekundový laser novej generácie VISUMAX® 800.

Túto delikátnu očnú operáciu ReLEx SMILE® PRO nemôže robiť každý očný chirurg. Lekári kliniky OFTUM v Košiciach prof. MUDr. Tomáš Juhás, DrSc. a MUDr. Tomáš Juhás ml., PhD museli absolvovať testy chirurgických schopností v Nemecku. 

Možno najväčšou zaujímavosťou je, že obaja chirurgovia už viac ako pol roka úspešne vykonávajú operácie ReLEx SMILE® PRO pomocou femtosekundového laserového systému VISUMAX® 800 v zahraničí - v Astane, hlavnom meste Kazachstanu, kde priniesli túto technológiu ako prví.

Celý článok na: http://www.info.sk/sprava/63048/unikatny-pristroj-relex-smile-3d-prichadza-do-kosic/

 

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV