Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Článok o nanovšom švajčiarský laser v Centre laserovej chirurgie oka Oftum v Bratislave

Článok o najnovšom švajčiarskom femtosekundovom laseri FEMTO LDV Crystal Line. Spoznajte naše vybavenie.

 

Švajčiarska kvalita pre Vaše oči

Ostré švajčiarske nožíky, presné švajčiarske hodinky...Skrátka, švajčiarska kvalita.  Presne taký je aj výnimočný femtosekundový laser FEMTO LDV Crystal Line. Ako prví a jediní na Slovensku používame tento unikátny prístroj v Centre laserovej chirurgie oka Oftum v Bratislave. Zrak máme len jeden, prečo si nedať operovať oči tým najšetrnejším a najpresnejším spôsobom? Nemusíte sa báť bolesti, ani nepríjemných pocitov. Operácia s týmto typom unikátneho femtolasera je úplne bezbolestná, Ak čas sú pre vás peniaze, určite privítate, že už na druhý deň môžete pracovať, pretože zrak sa vám začne zlepšovať od prvého momentu po zákroku. Pacienti zvyčajne vidia lepšie už do niekoľkých minút. Naviac sa vášho oka nedotkne skalpel.

 

Laser jemný k rohovke

Táto švajčiarska technológia je v súčasnosti najmodernejšia na svete. U nás v centre Oftum ju môžete svojim očiam dopriať. V porovnaní s ostatnými bežne používanými lasermi Femto LDV Crystal Line pracuje 10 až 100 krát rýchlejšie. Energie jednotlivých pulzov sú preto omnoho nižšie a tkanivo rohovky okrem zacieleného miesta nie je nijako dotknuté. Predíde sa tak  zápalovým reakciám, ktoré sa objavujú pri iných femtosekundových laseroch. 

Technológia Z-LASIK Crystal plus sa dá použiť dokonca aj u pacientov, ktorí predtým laserový chirurgický zákrok nemohli absolvovať, napríklad pri plusových dioptriách. Vďaka extrémne vysokej frekvencii laserových impulzov sa vrstvy rohovky oddeľujú s úžasnou presnosťou a vytvára sa ultratenký lalok. Ak máte krátkozrakosť, alebo vás v minulosti odmietli operovať kvôli tenkej rohovke, príďte sa poradiť ku nám. Naše možnosti sú vďaka laseru FEMTO LDV Crystal Line oveľa širšie. Pre všetkých pacientov nevhodných na operáciu femtosekundovým laserom máme k dispozícii alternatívu – na mieru nastavené klasické povrchové metódy ako je PRK,LASEK, Epi-LASEK.

 

Vidíme do budúcnosti

Operácia s pomocou femtosekundového laseru ako je Z-lasik Crystal plus je jednoznačne budúcnosťou očnej laserovej chirurgie bez skalpela. V minulosti sa korekcia zraku laserom robila tak, že pred samotnou korekciou rohovky laserom sa musel urobiť rez vo vrchnej časti rohovky mechanickou čepeľou. Táto metóda s názvom LASIK je naozaj bezpečná a overená. Lekári takto vytvorili rohovkové laloky pri miliónoch operácií. Niekedy však čepeľ môže vytvoriť drsný povrch rohovky, nepravidelný lalok, zájsť nebezpečne hlboko, či príliš plytko do rohovky, čo môže ovplyvniť kvalitu zraku. Veľa ľudí sa však pre takýto zákrok nerozhodne najmä preto, lebo im je nepríjemná predstava skalpelu, ktorý sa dotýka ich oka a reže do rohovky. Už niekoľko rokov sa rohovkový lalok dá vytvoriť pomocou femtosekundového lasera. Znamená to, že pri zákroku sa už nepoužíva žiadny skalpel, pacient sa cíti komfortne a výsledok je ešte lepší. Technológia Z-Lasik Crystal Plus však svojou celkovou úrovňou  naozaj presahuje súčasnosť. Je úplne pohodlná, bezbolestná a zákrok trvá len pár minút. Laser sa dotýka oka iba 20 až 50 sekúnd, podľa výšky dioptrií. Výsledok  je však vynikajúci už za niekoľko hodín a po troch mesiacoch je stabilizovaný. 

 

Buďte moderný, žite aktívne

Okuliarov sa môžete zbaviť aj keď už máte po 40-ke. Prečo by ste museli naďalej nosiť okuliare do diaľky, ak radi športujete, ste aktívni, a veľa šoférujete? Veď budete zrejme takto žiť a pracovať ešte mnoho ďalších rokov! Ak vám okuliare zavadzajú počas dňa, alebo nechcete investovať do drahých multifokálnych skiel, budú vám po zákroku stačiť len slabé okuliare iba na čítanie. Kvalita vášho života sa výrazne zlepší. Je to vec výberu a životného štýlu. Ak sa rozhodnete pre Z-LASIK Crystal Plus, ušetríte svoj čas a bez bolesti dosiahnete špičkový výsledok. Budete vidieť ostro a presne. Švajčiarsky laser FEMTO LDV Crystal Line je moderná budúcnosť pre váš zrak. Už dnes. 

(mf)

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV