Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Takto sa pripravíte na laserovú operáciu

Takto sa pripravíte na laserovú operáciu

Je to tu. Rozhodli ste sa, že zlepšíte svoj zrak laserovou operáciou a musíme povedať, že toto vaše rozhodnutie schvaľujeme. Koniec koncov, robíte to pre seba. Pred operáciou však budeme potrebovať vašu spoluprácu. Ako na to? Prečítajte si náš článok.

Vymeňte kontaktné šošovky za okuliare

Aspoň 7 dní pred operáciou nenoste šošovky. Ak nosíte šošovky z tvrdšieho materiálu, ich nosenie nie je vhodné tri až štyri týždne pred zákrokom. Kontaktné šošovky sú dobrý sluha, ale horší pán. Postupne deformujú povrch oka a tak sa môže stať, že nameriame nepresné a skreslené hodnoty, ktoré ovplyvnia celú operáciu. Navyše, zlá alebo nedostatočná starostlivosť o ne sa môže vypomstiť. Šošovky môžu spôsobiť nemalé problémy ako napríklad zápal rohoviek či suché a podráždenie očí, ktoré začervenajú alebo spôsobia bolesti, svetloplachosť, slzenie a zahmlené videnie. Nosenie šošoviek znižuje zvlhčenie rohovky, ich vysadením sa obnoví normálna slzná vrstva dôležitá pre hojenie po operácii.

Laserová operácia očí sa môže skomplikovať kvôli prekonaným zápalom rohovky zo šošoviek. Na rohovkách sú nezriedka následky zápalov - jazvy a zákaly rôznej intenzity, ktoré môžu byť nie len prekážkou pre laserový lúč ale už pri predoperačných meraniach spôsobiť skreslenie výsledkov.

Stavte to na prirodzenú krásu a nemaľujte sa

Nepoužívajte žiadne skrášľovacie výrobky na oči aspoň jeden deň pred laserovým zákrokom. Vyhnite sa linkám, riasenkám, očným tieňom aj ceruzkám, púdrom a tiež krémom. Problémom sú drobné totiž častice z týchto látok, ktoré sa vždy dostanú do sĺz a nezriedka aj do rohovky počas operácie. Jednak môžu byt zdrojom infekcie a jednak ich odstraňovanie, vyplachovanie je veľmi zdĺhavé a zhoršujú chirurgovi viditeľnosť detailov. Je naozaj dôležité predchádzať komplikáciám…

Už niekoľko dní pred laserovou operáciou očí venujte pravidelne dostatok priestoru hygiene v oblasti očí, aby sa na nich v deň zákroku nenachádzali žiadne stopy po make-upe. Používajte iba čistú vodu. Nepoužívajte dokonca ani žiadne krémy, alebo pleťové vody.

Zabezpečte si odvoz a voľno v práci

Doprovod budete potrebovať po vstupnom vyšetrení kedy sa kvapkami rozširujú zrenice a videnie je niekedy až 24 hodín hmlisté, ale aj bezprostredne po samotnej operácii. Upozorňujeme, že predoperačné vyšetrenie a operácia sa môžu vykonať v ten istý deň. Vybavte si voľno v práci a vezmite so sebou niekoho, kto vám po zákroku pomôže. Pre istotu a bezpečnosť. Určite oceníte aj pomocnú ruku, ktorá vám bude druhými očami. Tie vaše budú odpočívať.

Čas na audioknihy

Pripravte sa predvídavo aj na deň po operácii. Bude potrebné, aby ste svojim očiam pomáhali v regenerácii čo vám sily stačia. Pomôže im najmä to, ak ich nebudete vysušovať. Nepoužívajte preto nadmerne mobil a nepracujte na počítači. Odpočiňte si aj od televízie a čítania kníh. Ideálne je dobre sa vyspať. Relax a zotavovanie sa si môžete spríjemniť napríklad audioknihami alebo podcastmi.

Pustite si obľúbený hudobný album, alebo venujte čas príjemnému rozhovoru s vašimi blízkymi.

Krátke tipy na záver:

 • Oblečte sa pohodlne. Pokúste sa vyhnúť rolákom a mikinám, ktoré si obliekate cez hlavu.
 • Minimálne dva dni pred a ani po zákroku nepite nadmerne alkohol. Dehydratuje a ovplyvňuje tak negatívne hojenie rohovky.
 • Nepoužívajte ani lak na vlasy či parfémy, ktoré alkohol obsahujú.
 • Ak pracujete na počítači, dajte svojim očiam v tento deň voľno.

 

Ak máte otázky, ktoré sme v článku nezodpovedali, spýtajte sa nás. Odpovieme vám na všetko, čo vás zaujíma. Sme tu pre vás a záleží nám na vašom komforte.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV