Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Trápi aj vás syndróm suchého oka?

Práve vďaka očiam príjmame viac ako 80% všetkých informácií. Môžeme ich označiť za hlavný zmyslový orgán, pomocou ktorého sme v spojení s okolím. Myslieť však musíme aj na to, že zrak je veľmi zraniteľný. Je vystavený množstvu faktorov, ktoré naň vplývajú: od životného prostredia až po to pracovné. Mnoho ľudí dnes podceňuje prevenciu. Pokiaľ trpíte bolesťami hlavy, závratmi alebo inými syndrómami, práve včasná diagnostika vám pomôže predísť vážnym komplikáciám a ochoreniam.

Syndróm suchého oka je v súčasnosti jedna z najčastejších očných chorôb. Zaradiť ju môžeme medzi civilizačné ochorenie, ktoré postihuje viac ako 20 % populácie.

 

Čo charakterizuje túto očnú chorobu?

 • znížená tvorba sĺz,
 • zvýšené odparovanie z povrchu oka,
 • únava očí,
 • pocit cudzieho telieska či piesku v oku,
 • dráždenie,
 • svrbenie,
 • pálenie,
 • začervenanie,
 • svetloplachosť,
 • prechodné poruchy videnia v priebehu dňa.

 

V prípade, že sa táto očná choroba nelieči, môže nastať vážne poškodenie zraku. Už pri prvých príznakoch je preto nutné zájsť do lekárne a kúpiť si umelé slzy. Práve tie sú určené na liečbu suchého oka. Ideálne je nosiť ich vždy pri sebe a aplikovať, ak si to oko vyžiada. Umelé slzy zvlhčia oči a odplavia nežiadúce nečistoty. Pri používaní umelých sĺz nehrozí poškodenie oka ani predávkovanie. Aj napriek umelým slzám ale problém častokrát pretrváva, v takomto prípade je potrebné vyhľadať očného lekára.

 

Čo všetko môže vplývať na vysychanie očí?

Existuje množstvo faktorov, ktoré s týmto ochorením súvisia. Od počítačov, rôznych obrazoviek, umelého osvetlenia až po kontaktné šošovky, cestovanie lietadlom či životné prostredie. Samozrejme, vplyv majú aj rôzne iné ochorenia ako cukrovka, štítna žľaza či imunitné ochorenia.

Nie je možné úplne vylúčiť vplyv týchto faktorov, ale je možné ich aspoň minimalizovať. Pomôcť môže úprava pracovného prostredia, zdravý životný štýl a hlavne pravidelná starostlivosť o zrak.

Účinnou prevenciou sú kvalitné slnečné okuliare, ktoré sú nielen počas leta výbornou ochranou. Výber tých najlepších nájdete na našom eshope www.vsetkopreoci.sk, ktorého garantom je náš pán doktor Juhás.

 

Autor: prof. MUDr. Tomáš Juhás, DrSc.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV