Unikátne prvenstvo na klinike Oftum

Začiatkom októbra sa nám na klinike Oftum v Prahe podarilo úspešne vykonať laserovú operáciu CIRCLE, prvú svojho druhu v Čechách a na Slovensku. Operáciu viedol MUDr. Tomáš Juhás PhD., asistovala MUDr. Ivana Macejová. Pacientom bol zahraničný klient z UK, u ktorého boli 18 mesiacov po laserovej operácii ReLEx Smile ustálené zostatkové dioptrie, ktoré obmedzovali jeho videnie na úroveň približne 30-40 % normy. Išlo o -1.25 dioptrie na pravom oku a -0.75 dioptrie s astigmatizmom na ľavom.

Spolu s inžiniermi z Carl Zeiss sme analyzovali príčiny nedokorekcie, pravdepodobne išlo o abnormálne vysokú hrúbku rohovky (638 mikrometrov, primerane hodnoty sú pritom cca 540mikrometrov) pred operáciou, čo spôsobilo zostatkové dioptrie po inak bezchybne prevedenej operácii ReLEx Smile. Po dôkladných výpočtoch a príprave prebehla operácia hladko, samotný CIRCLE trval na každom oku iba 15 sekúnd, pacient mal pri kontrole nasledujúci deň prakticky nulové dioptrie a videnie na úrovni 120% normy.

V Prahe ostal ešte pár dní, absolvoval ešte jednu kontrolu u nášho pána primára Dr. Tomáša Juhása, ml. Výsledky boli rovnaké ako prvý deň. "Sme veľmi radi, že môžeme ako klinika špecializujúca sa na laserové korekcie a zvlášť na metódu ReLEx Smile ponúknuť pacientom takýto unikátny spôsob dokorekcie po operácii ReLEx Smile. Metóda CIRCLE využíva už existujúce miesto korekcie v rohovke a pacient tak nemá po operácii žiadne bolesti, dosahuje cieľové videnie v priebehu pár hodín. Zostatkové hodnoty po Relex Smile sa v našej praxi vyskytujú asi v 0,5% prípadov. Samozrejme, veľmi nás teší, že sme prví v bývalom Československu a potvrdili sme svetovú úroveň našej medicíny. Chcem sa poďakovať špecialistom z firmy Carl Zeiss za skvelú technológiu, ktorá zasa o krôčik dopredu posúva naše možnosti," neskrýval radosť Dr. Tomáš Juhás, ml., ktorý je sám už 21 rokov po úspešnej laserovej korekcii zraku. Novinku uvádzame na všetkých troch klinikách Oftum v Prahe, Košiciach a Astane. 

 

Autor: MUDr. Tomáš Juhás, PhD.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

  Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

Referencie z nášho facebooku


TUV