Unikátne prvenstvo na klinike Oftum

Začiatkom októbra sa nám na klinike Oftum v Prahe podarilo úspešne vykonať laserovú operáciu CIRCLE, prvú svojho druhu v Čechách a na Slovensku. Operáciu viedol MUDr. Tomáš Juhás PhD., asistovala MUDr. Ivana Macejová. Pacientom bol zahraničný klient z UK, u ktorého boli 18 mesiacov po laserovej operácii ReLEx Smile ustálené zostatkové dioptrie, ktoré obmedzovali jeho videnie na úroveň približne 30-40 % normy. Išlo o -1.25 dioptrie na pravom oku a -0.75 dioptrie s astigmatizmom na ľavom.

Spolu s inžiniermi z Carl Zeiss sme analyzovali príčiny nedokorekcie, pravdepodobne išlo o abnormálne vysokú hrúbku rohovky (638 mikrometrov, primerane hodnoty sú pritom cca 540mikrometrov) pred operáciou, čo spôsobilo zostatkové dioptrie po inak bezchybne prevedenej operácii ReLEx Smile. Po dôkladných výpočtoch a príprave prebehla operácia hladko, samotný CIRCLE trval na každom oku iba 15 sekúnd, pacient mal pri kontrole nasledujúci deň prakticky nulové dioptrie a videnie na úrovni 120% normy.

V Prahe ostal ešte pár dní, absolvoval ešte jednu kontrolu u nášho pána primára Dr. Tomáša Juhása, ml. Výsledky boli rovnaké ako prvý deň. "Sme veľmi radi, že môžeme ako klinika špecializujúca sa na laserové korekcie a zvlášť na metódu ReLEx Smile ponúknuť pacientom takýto unikátny spôsob dokorekcie po operácii ReLEx Smile. Metóda CIRCLE využíva už existujúce miesto korekcie v rohovke a pacient tak nemá po operácii žiadne bolesti, dosahuje cieľové videnie v priebehu pár hodín. Zostatkové hodnoty po Relex Smile sa v našej praxi vyskytujú asi v 0,5% prípadov. Samozrejme, veľmi nás teší, že sme prví v bývalom Československu a potvrdili sme svetovú úroveň našej medicíny. Chcem sa poďakovať špecialistom z firmy Carl Zeiss za skvelú technológiu, ktorá zasa o krôčik dopredu posúva naše možnosti," neskrýval radosť Dr. Tomáš Juhás, ml., ktorý je sám už 21 rokov po úspešnej laserovej korekcii zraku. Novinku uvádzame na všetkých troch klinikách Oftum v Prahe, Košiciach a Astane. 

 

Autor: MUDr. Tomáš Juhás, PhD.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV