Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Vyhnite sa týmto následkom pri dlhodobom nosení šošoviek

Vyhnite sa týmto následkom pri dlhodobom nosení šošoviekJednoduchšie na nosenie ako okuliare, avšak náročnejšie na údržbu a hygienu. Kontaktné šošovky sú veľmi dobrý sluha, no zlý pán. Prečítajte si náš článok, v ktorom zistíte, čo môžete očakávať od ich dlhodobého nosenia.

Aj vaše oči potrebujú kyslík

Ten kvôli niektorým druhom šošovkám nedostávajú v potrebnom množstve. Kontaktné šošovky totiž ležia priamo na oku a pokrývajú celú rohovku. Množstvo kyslíka, ktoré sa dostáva do vašich očí, sa teda výrazne znižuje. Jeho chronický nedostatok spôsobuje prerastanie cievok do rohovky.

Pozor na suchosť očí

Kontaktné šošovky absorbujú väčšinu našich sĺz, aby sa udržiavali neustále mäkké a nerezali nás v očiach. Slzy však potrebujú aj naše oči a ich nedostatok vie poriadne potrápiť. Pri syndróme suchého oka, ktorý vzniká práve nedostatkom sĺz nás môžu oči páliť, svrbieť či dokonca sčervenať. Ak mávnete rukou nad svrbením, čítajte ďalej. Príliš suché oči môžu spôsobiť v horších prípadoch aj zjazvenie rohovky a to už je naozaj bolestivý prípad.

Na chronicky suché oči pomáhajú očné kvapky, ktoré vám môžu poskytnúť dočasnú úľavu od nepríjemných príznakov. Avšak zanedbanie problému môže viesť až k úplnej neznášanlivosti šošoviek.

Spomalenie rohovkového reflexu 

Možno ste ani netušili, že reflexy sa týkajú aj vašich očí. Reflex rohovky funguje ako ochranný mechanizmus oka, kedy sa pri signále nebezpečenstva viečka ihneď zatvoria. Reflex teda pomáha ochrániť oči v prípade možného ublíženia - napríklad pred lietajúcim predmetom, ktorý sa k nám rýchlo približuje, alebo ak sa nás niekto pokúša udrieť. 

Dlhodobé používanie kontaktných šošoviek môže spôsobiť jeho spomalenie a teda oči nemusíte vedieť zatvoriť dostatočne rýchlo a tak si spôsobiť zranenie.

Môžete si privodiť aj vred rohovky

Vaše oči môžu postihnúť pri zlej hygiene aj plesne, baktérie, infekcie a dokonca aj vírusy. Tie sa pri nedostatočne rýchlom zásahu môžu pretaviť aj do trvalej slepoty. Jediným riešením v tomto prípade je transplantácia rohovky.

Všetky problémy majú riešenia

Týmto nepríjemným situáciám sa dá predísť krátkodobým nosením šošoviek, alebo trvalým riešením - akým je laserová operácia očí. Operačnou technikou ReLEx SMILE® PRO si rýchlo zvyknete príjemný život bez šošoviek. Obráťte sa na nás. Na očnej klinike Oftum Košice vám radi poradíme s najvhodnejšou korekciou pre vaše oči.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV