Vyhnite sa týmto následkom pri dlhodobom nosení šošoviek

Vyhnite sa týmto následkom pri dlhodobom nosení šošoviekJednoduchšie na nosenie ako okuliare, avšak náročnejšie na údržbu a hygienu. Kontaktné šošovky sú veľmi dobrý sluha, no zlý pán. Prečítajte si náš článok, v ktorom zistíte, čo môžete očakávať od ich dlhodobého nosenia.

Aj vaše oči potrebujú kyslík

Ten kvôli niektorým druhom šošovkám nedostávajú v potrebnom množstve. Kontaktné šošovky totiž ležia priamo na oku a pokrývajú celú rohovku. Množstvo kyslíka, ktoré sa dostáva do vašich očí, sa teda výrazne znižuje. Jeho chronický nedostatok spôsobuje prerastanie cievok do rohovky.

Pozor na suchosť očí

Kontaktné šošovky absorbujú väčšinu našich sĺz, aby sa udržiavali neustále mäkké a nerezali nás v očiach. Slzy však potrebujú aj naše oči a ich nedostatok vie poriadne potrápiť. Pri syndróme suchého oka, ktorý vzniká práve nedostatkom sĺz nás môžu oči páliť, svrbieť či dokonca sčervenať. Ak mávnete rukou nad svrbením, čítajte ďalej. Príliš suché oči môžu spôsobiť v horších prípadoch aj zjazvenie rohovky a to už je naozaj bolestivý prípad.

Na chronicky suché oči pomáhajú očné kvapky, ktoré vám môžu poskytnúť dočasnú úľavu od nepríjemných príznakov. Avšak zanedbanie problému môže viesť až k úplnej neznášanlivosti šošoviek.

Spomalenie rohovkového reflexu 

Možno ste ani netušili, že reflexy sa týkajú aj vašich očí. Reflex rohovky funguje ako ochranný mechanizmus oka, kedy sa pri signále nebezpečenstva viečka ihneď zatvoria. Reflex teda pomáha ochrániť oči v prípade možného ublíženia - napríklad pred lietajúcim predmetom, ktorý sa k nám rýchlo približuje, alebo ak sa nás niekto pokúša udrieť. 

Dlhodobé používanie kontaktných šošoviek môže spôsobiť jeho spomalenie a teda oči nemusíte vedieť zatvoriť dostatočne rýchlo a tak si spôsobiť zranenie.

Môžete si privodiť aj vred rohovky

Vaše oči môžu postihnúť pri zlej hygiene aj plesne, baktérie, infekcie a dokonca aj vírusy. Tie sa pri nedostatočne rýchlom zásahu môžu pretaviť aj do trvalej slepoty. Jediným riešením v tomto prípade je transplantácia rohovky.

Všetky problémy majú riešenia

Týmto nepríjemným situáciám sa dá predísť krátkodobým nosením šošoviek, alebo trvalým riešením - akým je laserová operácia očí. Operačnou technikou Relex Smile si rýchlo zvyknete príjemný život bez šošoviek. Obráťte sa na nás. Na očnej klinike Oftum Košice vám radi poradíme s najvhodnejšou korekciou pre vaše oči.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV