Liečba katarakty

Predoperačné vyšetrenie:

Pri tomto vyšetrení u nás zistíme, v akom štádiu je sivý zákal, ako ovplyvňuje videnie, aké ďalšie zmeny a ochorenia sú v oku prítomné, vypočítame akú vnútroočnú šošovku je potrebné objednať a dohodneme si termín operácie.

 1. Dodržte, prosím, dohodnutý termín vyšetrenia.
 2. Prineste si so sebou preukaz poistenca.

Pred operáciou:

 1. Absolvujete interné predoperačné vyšetrenie. Vyšetrenie nesmie byť staršie ako 7 dní.
 2. Tri dni pred operáciou si musíte do oka, ktoré bude operované, kvapkať očné kvapky, ktoré Vám boli predpísané, a to každé 2 hodiny tak, že medzi jednotlivými kvapkami dodržíte 5 minútový interval. V noci a počas spánku kvapky neužívajte.
 3. Ak nemôžete dodržať dohodnutý termín operácie, kontaktujte včas náš odborný personál na bezplatnom telefónnom čísle: 0800 222 668, alebo pevnej linke 055/622 58 37.

V deň operácie:

 1. Na operačný výkon sa dostavte v dohovorenom termíne. Nezabudnite si doniesť predoperačné interné vyšetrenie.
 2. Doma sa ľahko naraňajkujte.
 3. Ak ste diabetik (cukrovka) alebo hypertonik (vysoký krvný tlak), užite lieky podľa predpisov Vášho lekára.
 4. Ak užívate lieky ako antikoagulanciá alebo iné lieky, prineste si ich si sebou a konzultujte užívanie s operatérom.
 5. Prineste si oblečenie, v ktorom Vám bude pohodlne a tmavé slnečné okuliare. Cenné veci ako šperky a pod. si nechajte doma.
 6. Operácia prebieha v lokálnom znecitlivení, počas operácie pacient leží na lôžku, je zakrytý rúškami a díva sa do svetla pred sebou. Celý výkon trvá 15 - 20 minút.
 7. Po operácii približne po 1 hodine odchádzate domov. Pred odchodom dostanete pooperačné pokyny.
 8. Po prepustení ostáva oko sterilne zalepené 24 hodín. Potom si oko odlepíte, nasadíte si tmavé okuliare a pokračujete v kvapkaní očných kvapiek každé 2 hodiny až do kontroly u nás.
 9. V pooperačnom období budete môcť vykonávať bežné úkony (sedieť, chodiť, pozerať televíziu), vyhýbajte sa fyzicky namáhavej práci a doporučujeme chrániť oči tmavými slnečnými okuliarmi ešte mesiac po operácii.
 10. Vodičov motorového vozidla upozorňujeme, že po operácii nemôžu šoférovať minimálne po dobu 24 hodín.

Pooperačné kontroly:

Kontrola je spravidla nasledujúci deň, alebo podľa okolností do 3 dní od operácie, ďalšie pooperačné kontroly a liečba podľa inštrukcií operatéra.

 

Autor: prof. MUDr. Tomáš Juhás, DrSc.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV