Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Liečba katarakty

Predoperačné vyšetrenie:

Pri tomto vyšetrení u nás zistíme, v akom štádiu je sivý zákal, ako ovplyvňuje videnie, aké ďalšie zmeny a ochorenia sú v oku prítomné, vypočítame akú vnútroočnú šošovku je potrebné objednať a dohodneme si termín operácie.

 1. Dodržte, prosím, dohodnutý termín vyšetrenia.
 2. Prineste si so sebou preukaz poistenca.

Pred operáciou:

 1. Absolvujete interné predoperačné vyšetrenie. Vyšetrenie nesmie byť staršie ako 7 dní.
 2. Tri dni pred operáciou si musíte do oka, ktoré bude operované, kvapkať očné kvapky, ktoré Vám boli predpísané, a to každé 2 hodiny tak, že medzi jednotlivými kvapkami dodržíte 5 minútový interval. V noci a počas spánku kvapky neužívajte.
 3. Ak nemôžete dodržať dohodnutý termín operácie, kontaktujte včas náš odborný personál na bezplatnom telefónnom čísle: 0800 222 668, alebo pevnej linke 055/622 58 37.

V deň operácie:

 1. Na operačný výkon sa dostavte v dohovorenom termíne. Nezabudnite si doniesť predoperačné interné vyšetrenie.
 2. Doma sa ľahko naraňajkujte.
 3. Ak ste diabetik (cukrovka) alebo hypertonik (vysoký krvný tlak), užite lieky podľa predpisov Vášho lekára.
 4. Ak užívate lieky ako antikoagulanciá alebo iné lieky, prineste si ich si sebou a konzultujte užívanie s operatérom.
 5. Prineste si oblečenie, v ktorom Vám bude pohodlne a tmavé slnečné okuliare. Cenné veci ako šperky a pod. si nechajte doma.
 6. Operácia prebieha v lokálnom znecitlivení, počas operácie pacient leží na lôžku, je zakrytý rúškami a díva sa do svetla pred sebou. Celý výkon trvá 15 - 20 minút.
 7. Po operácii približne po 1 hodine odchádzate domov. Pred odchodom dostanete pooperačné pokyny.
 8. Po prepustení ostáva oko sterilne zalepené 24 hodín. Potom si oko odlepíte, nasadíte si tmavé okuliare a pokračujete v kvapkaní očných kvapiek každé 2 hodiny až do kontroly u nás.
 9. V pooperačnom období budete môcť vykonávať bežné úkony (sedieť, chodiť, pozerať televíziu), vyhýbajte sa fyzicky namáhavej práci a doporučujeme chrániť oči tmavými slnečnými okuliarmi ešte mesiac po operácii.
 10. Vodičov motorového vozidla upozorňujeme, že po operácii nemôžu šoférovať minimálne po dobu 24 hodín.

Pooperačné kontroly:

Kontrola je spravidla nasledujúci deň, alebo podľa okolností do 3 dní od operácie, ďalšie pooperačné kontroly a liečba podľa inštrukcií operatéra.

 

Autor: prof. MUDr. Tomáš Juhás, DrSc.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV