Pooperačná starostlivosť

Pooperačná starostlivosťKaždý klient očakáva, že bude po zákroku okamžite vidieť veľmi dobre.

To sa samozrejme stane, avšak mali by ste počítať aj s procesom hojenia, ktorý trvá približne 6 mesiacov. Prvé výsledky sa dostavia behom prvých dní.

Je samozrejmé, že sa Váš zrak musí stabilizovať. Aj napriek bezbolestnému a rýchlemu zákroku sa tu stále jedná o laserovú operáciu. Majte prosím na pamäti, že Vaše oči budú behom prvého mesiaca po zákroku suchšie než zvyčajne. Na našej klinike dávame klientom umelé slzy na zvlhčenie očí. Ďalšie prípravky na zvlhčenie je možné si zabezpečiť v lekárni bez receptu.

V závislosti na stupni dioptrickej vady sa bude Váš zrak postupne stabilizovať. Čím vyššia očná vada, tým dlhšie stabilizácia potrvá – všetko potrebuje svoj čas.

Môžu, ale nemusia sa u Vás prejaviť aj tieto sprievodné javy:

 1. Niektorí klienti majú po zákroku vyššiu slzivosť očí – okamžite po zákroku Vás vybavíme hygienickými servítkami 😊
 2. U niektorých klientov sa vyskytujú tzv. Haló efekty – tie zmiznú do mesiaca. Haló efekty sú úplne bežné u väčšiny krátkozrakých ľudí, tí im však nevenujú pozornosť. Prejavujú sa ako svetelné kruhy okolo svetiel áut, pouličných lámp, a ďalších svetelných zdrojov.

Po zákroku samozrejme chceme okamžite všetko vidieť úplne dokonale, čo je pochopiteľné.

Nezabúdajme však, že jedno oko máme vždy dominantnejšie. Po zákroku teda môžete pozorovať, že jedno oko zaostruje rýchlejšie a proces hojenia je rýchlejší. To všetko je úplne normálne. Je potrebné mať trpezlivosť - obe oči sa behom mesiaca dorovnajú.

Niektorí klienti sa sťažujú na svetloplachosť. Tá mizne približne do 3 – 5 dní. Výnimočne u niektorých klientov pretrváva jeden mesiac. Hneď po zákroku od nás na klinike dostávate slnečné okuliare, aby ste odchádzali v úplnej pohode a komforte.

Jediné, čo od Vás po zákroku chceme, aby ste sa cítili komfortne. Buďte trpezliví a myslite pozitívne. Každý človek je iný, rovnako ako je iné každé oko, a preto aj proces hojenia prebieha u každého individuálne.

Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa na nás. Radi Vám pomôžeme.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV