Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Pooperačná starostlivosť

Pooperačná starostlivosťKaždý klient očakáva, že bude po zákroku okamžite vidieť veľmi dobre.

To sa samozrejme stane, avšak mali by ste počítať aj s procesom hojenia, ktorý trvá približne 6 mesiacov. Prvé výsledky sa dostavia behom prvých dní.

Je samozrejmé, že sa Váš zrak musí stabilizovať. Aj napriek bezbolestnému a rýchlemu zákroku sa tu stále jedná o laserovú operáciu. Majte prosím na pamäti, že Vaše oči budú behom prvého mesiaca po zákroku suchšie než zvyčajne. Na našej klinike dávame klientom umelé slzy na zvlhčenie očí. Ďalšie prípravky na zvlhčenie je možné si zabezpečiť v lekárni bez receptu.

V závislosti na stupni dioptrickej vady sa bude Váš zrak postupne stabilizovať. Čím vyššia očná vada, tým dlhšie stabilizácia potrvá – všetko potrebuje svoj čas.

Môžu, ale nemusia sa u Vás prejaviť aj tieto sprievodné javy:

 1. Niektorí klienti majú po zákroku vyššiu slzivosť očí – okamžite po zákroku Vás vybavíme hygienickými servítkami 😊
 2. U niektorých klientov sa vyskytujú tzv. Haló efekty – tie zmiznú do mesiaca. Haló efekty sú úplne bežné u väčšiny krátkozrakých ľudí, tí im však nevenujú pozornosť. Prejavujú sa ako svetelné kruhy okolo svetiel áut, pouličných lámp, a ďalších svetelných zdrojov.

Po zákroku samozrejme chceme okamžite všetko vidieť úplne dokonale, čo je pochopiteľné.

Nezabúdajme však, že jedno oko máme vždy dominantnejšie. Po zákroku teda môžete pozorovať, že jedno oko zaostruje rýchlejšie a proces hojenia je rýchlejší. To všetko je úplne normálne. Je potrebné mať trpezlivosť - obe oči sa behom mesiaca dorovnajú.

Niektorí klienti sa sťažujú na svetloplachosť. Tá mizne približne do 3 – 5 dní. Výnimočne u niektorých klientov pretrváva jeden mesiac. Hneď po zákroku od nás na klinike dostávate slnečné okuliare, aby ste odchádzali v úplnej pohode a komforte.

Jediné, čo od Vás po zákroku chceme, aby ste sa cítili komfortne. Buďte trpezliví a myslite pozitívne. Každý človek je iný, rovnako ako je iné každé oko, a preto aj proces hojenia prebieha u každého individuálne.

Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa na nás. Radi Vám pomôžeme.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV