Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Astigmatizmus

ASTIGMATIZMUS


Astigmatizmus sa často kombinuje s krátkozrakosťou alebo ďalekozrakosťou. Ide o cylindrickú vadu. Problém pri astigmatizme je ten, že oko nemá tvar gule, ale z jednej strany je mierne sploštené a tým pádom má na rôznych osiach rôznu optickú mohutnosť.

Z toho vyplýva, že predmety sa môžu zobrazovať sploštene, napr. štvorec sa javí ako obdĺžnik a bod sa javí ako dve čiarky. Astigmatizmus výrazne zhoršuje kvalitu videnia.

VZNIK ASTIGMATIZMU

Na rozdiel od niektorých iných porúch spôsobených vekom a opotrebením oka, astigmatizmus je vrodená porucha. Samotná príčina sploštenia oka ale doteraz nie je presne známa.

 

Pohľad astigmatického pacienta

 

Ako vníma svet človek s astigmatizmom?

Problémom je, že astigmatickí pacienti vidia predmety skreslené alebo rozmazané (platí to pre blízke aj ďaleké predmety). Pacienti často trpia bolesťami hlavy, najmä pri snahe zaostriť. Problémom býva aj strata rozlišovania medzi horizontálnym, vertikálnym a šikmým riadkom. Trpí tým najmä schopnosť čítať. Zamieňajú sa písmená H,M, N a číslice 8 a 0.  

Moje možnosti

Bežnými metódami sa dá astigmatizmus korigovať, nie však odstrániť v plnej miere. Vďaka okuliarom alebo špeciálnym kontaktným šošovkám sa môže dosiahnuť zlepšenie stavu pacienta.

V prípade nutnosti radikálnejšieho riešenia sú k dispozícii prostriedky refrakčnej chirurgie. Pre dospelých, ktorí už majú zastabilizovanú očnú vadu je vhodná výmena celej vnútroočnej šošovky. Nové možnosti ale ponúka excimérový laser, ktorý vďaka nasmerovanému lúču dokáže vytvarovať rohovku do požadovaného tvaru bez priameho zásahu oka. Týmto šetrným spôsobom sa astigmatizmus dokáže odstrániť a pacienti vďaka drobnej a rýchlej úprave rohovky vidia, ako so zdravými očami.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV