Ďalekozrakosť - hypermetropia

ĎALEKOZRAKOSŤ - HYPERMETROPIA


Ďalekozrakosť je zraková vada, ktorá spôsobuje zlé videnie na blízko, pričom videnie do diaľky zostáva zachované.

Oko ďalekozrakého pacienta má krátku predozadnú os alebo nedostatočnú lomivosť optickej sústavy.

Bližšie informácie:

 • je to vrodená vada, často dedičná
 • pacienti majú obvykle od +2 do +6 dioptrií
 • trpí ňou až 35% populácie


Ďalekozraký pacient môže v mladosti vidieť veľmi dobre. Postupom času sa mu zhoršuje videnie na blízko a časom aj do diaľky. Ďalekozrakosť často sprevádzajú aj škúlenie i tupozrakosť.

Pacienti trpiaci ďalekozrakosťou majú ohnisko pri pohľade do diaľky za sietnicou. To spôsobuje neostré videnie práve pri zaostrovaní na ďaleké predmety.

Ďalekozrakosť sa dá úplne alebo čiastočne odstrániť zvýšením lámavosti očnej šošovky (akomodácia), vďaka čomu pacienti trpiaci ďalekozrakosťou dokážu zaostriť lepšie na predmety v diaľke.

 

Pohľad hypermetropika

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV