Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Ďalekozrakosť - hypermetropia

ĎALEKOZRAKOSŤ - HYPERMETROPIA


Ďalekozrakosť je zraková vada, ktorá spôsobuje zlé videnie na blízko, pričom videnie do diaľky zostáva zachované.

Oko ďalekozrakého pacienta má krátku predozadnú os alebo nedostatočnú lomivosť optickej sústavy.

Bližšie informácie:

 • je to vrodená vada, často dedičná
 • pacienti majú obvykle od +2 do +6 dioptrií
 • trpí ňou až 35% populácie


Ďalekozraký pacient môže v mladosti vidieť veľmi dobre. Postupom času sa mu zhoršuje videnie na blízko a časom aj do diaľky. Ďalekozrakosť často sprevádzajú aj škúlenie i tupozrakosť.

Pacienti trpiaci ďalekozrakosťou majú ohnisko pri pohľade do diaľky za sietnicou. To spôsobuje neostré videnie práve pri zaostrovaní na ďaleké predmety.

Ďalekozrakosť sa dá úplne alebo čiastočne odstrániť zvýšením lámavosti očnej šošovky (akomodácia), vďaka čomu pacienti trpiaci ďalekozrakosťou dokážu zaostriť lepšie na predmety v diaľke.

 

Pohľad hypermetropika

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV