Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Zavolajte nám: +421 903 627 895 Bezplatná linka: +421 800 222 668

Hovoríme/We speak/Wir Sprechen/Мы говорим

Krátkozrakosť - myopia

 

KRÁTKOZRAKOSŤ – MYOPIA


Krátkozrakosť (myopia) je zraková vada, ktorá spôsobuje zlé videnie do diaľky a je často sprevádzaná žmúrením očí. Videnie na blízko však zostáva veľmi dobré. Krátkozrakosť sa začína prejavovať cca. po 6. roku života, teda niekedy v dobe na začiatku školskej dochádzky. Dôležitým obdobím je tiež puberta, pretože rastové zmeny v oku spôsobujú zvýšenie počtu dioptrií. Medzi 20. a 25. rokom života dochádza k stabilizácii očnej vady, nakoľko sa zastavuje aj telesný rast.

Oko krátkozrakého pacienta má predĺženú predozadnú os (1 mm predĺženie sú asi 3 dioptrie), alebo má veľkú lomivosť optickej sústavy. V myopickom oku pri pohľade do diaľky leží ohnisko vo vnútri oka pred sietnicou. Dôsledkom je zníženie ostrosti videnia na diaľku.

Krátkozrakosť patrí medzi frekventované očné vady a v posledných rokoch dochádza k veľkému nárastu jej výskytu. V USA sa počet krátkozrakých pacientov zvýšil zo 14% v roku 1981 na 25% v roku 2013. 90% krátkozrakých nemá viac ako -6 dioptrií, 5% má -6 až -10 dioptrií a 5% má -10 až -30 dioptrií.

Stupne krátkozrakosti:

 • 0 až –3 dioptrie: nízka krátkozrakosť
 • -3 až –7 dioptrií: stredná krátkozrakosť
 • nad –7 dioptrií: vysoká krátkozrakosť

 

Pohľad krátkozrakého pacienta

 

KRÁTKOZRAKOSŤ AKO VRODENÁ VADA?

Jednoznačne je preukázané, že krátkozrakosť je vrodená vada. Dôležitú rolu pri vzniku krátkozrakosti hrá dedičnosť. V klinických štúdiách neboli potvrdené iné príčiny, ako napríklad ťažké ochorenie s horúčkami v detstve, zlé osvetlenie a nadmerné čítanie.

KRÁTKOZRAKOSŤ A JEJ PRÍZNAKY

žmúrenie očí do diaľky
minutie známych ulíc bez povšimnutia
písanie a čítanie "nosom"
bolesti hlavy

KRÁTKOZRAKOSŤ A JEJ KOREKCIA

Krátkozrakosť môžu korigovať kontaktné šošovky alebo okuliare s mínusovými sklami, ktoré sú na okraji silnejšie než v strede. Čím je myopia vyššia, tým je sklo silnejšie. Ďalšou metódou korekcie krátkozrakosti je refrakčný zákrok.

Naša záruka kvality. Dôverujeme našej technológii. Na dlhé roky dopredu.

Naši spokojní

klienti

 • Katarína Filová

  Katarína Filová

  Blogerka a fotografka @dedinskamat

  Neuveriteľné, ako dokáže pár sekúnd kompletne zmeniť kvalitu vášho ďalšieho fungovania! Z dioptrií mínus 10, ktorými som doslova psychicky aj fyzicky trpela celý život, sme sa za krátku chvíľu dostali na nulu a na tej nule to aj po vyše roku stále zostalo. Profesiónalne, ľudsky, bezbolestne, rýchlo a bezpečne. A to len vďaka tímu z Oftumu. Ako zázrakom! Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Proste som vstala z operačného lôžka a od toho momentu sa mi cez hmlu začal rozjasňovať zrak. Z hodiny na hodinu som videla lepšie a lepšie a už o pár hodín som bola schopná plnohodnotne fungovať a pracovať. Len tak. Žiadne rezanie, štípanie, pálenie, piesok v očiach. Proste vstanete, idete a vidíte! Ale pamä...

  Richard Körner

  Richard Körner

  Basketbalista, kapitán slovenskej reprezentácie

  Doktor Juhás je najväčší pohoďák. Všetko mi dopredu ozrejmil. Celá operácia netrvala ani 10 minút. Keby som vedel, že to funguje takto jednoducho a rýchlo, dal by som si operáciu spraviť už pred 15timi rokmi. Dnes to je 24 hodín po operácií, ráno som bol na kontrole a nemám absolútne žiadne bolesti a vidím výborne. Ešte raz veľká vďaka doktorovi Juhásovi a celému kolektívu kliniky OFTUM....

Referencie z Google

Maximálna spokojnosť s laserovou operáciou oči. Od prvého telefonátu až po kontrolné vyšetrenie som bola nadšená. Prístup na recepcii a lekárov je nadštandardný. Bude o Vás postarané celú dobu na klinike a zároveň budete informovaný elektronickou formou o všetkom, čo bude potrebné pre Vás. Určite môžem túto kliniku doporučit.

Andrea Vajdová

5/5 hviezdičiek


Bezkonkurencni pristup k pacientovi/zakaznikovi. Zadne zbytecne cekani. Rodinna atmosfera. Dokonala pece.

Eva Filipova

5/5 hviezdičiek


Zobraziť všetky recenzie na Google


TUV