Presbyopia

PRESBYOPIA


Presbyopia nepatrí medzi klasické dioptrické vady. Jedná sa totiž o fyziologickú stratu akomodácie, teda schopnosti zaostrovať na blízko.

Pri zaostrovaní na bližšie predmety je dôležité, aby sa správne zväčšilo zakrivenie očnej šošovky, najmä jej predného povrchu. Problémom sa stáva to, že so zvyšujúcim sa vekom klesá elasticita očnej šošovky a tým pádom aj schopnosť akomodácie.

Tento problém pociťujú pacienti výraznejšie od 40 rokov, napriek tomu, že proces klesania elasticity šošovky začína už v mladosti. Títo pacienti často vôbec nedokážu zaostriť na blízko a čítajú radšej z väčšej vzdialenosti práve kvôli tomu, že na blízky text nevedia zaostriť. Stav sa zhoršuje až do cca. 60 roku veku, kedy sa vada stabilizuje a už sa ďalej nezhoršuje.  

Pacientov s presbyopiou je asi 40% z ľudí stredného veku a až 90% z ľudí vyššieho veku. 

Naši spokojní

klienti

 • Vladimír Dravecký

  Vladimír Dravecký

  Hokejový útočník, HC Košice

  Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká.

  Richard Jenčík

  Richard Jenčík

  Hokejový útočník, HC Košice

  Richard si pre korekciu svojho zraku vybral laserové centrum chirurgie oka. Práve v Oftume je možné absolvovať najmodernejší očný laserový zákrok súčasnosti s názvom Z-lasik Crystal plus, ktorým sa korigujú optické chyby oka - napríklad krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmu

Referencie z nášho facebooku


TUV